TÜRKİYE’DE İLK “ÇOCUKLARA ÖZEL KRONLAR ÜRETİLYOR”

Tarih : 2021-10-26 / Kategori : Sağlık

TÜRKİYE’DE İLK “ÇOCUKLARA ÖZEL KRONLAR ÜRETİLYOR”

          Sağlık sektöründe İlimizde  uzun zamandan beri faaliyet gösteren Prof Dent hekimlerinin başarılı çalışmasıyla Türkiye ‘de ilk defa çocuklara özel kuronlar üretmek için faaliyete başladı.

                 Iğdır ProfDent ve prof teknoloji kurucucularından Diş hekimi Mikail Ömergil,   “Şu anda arge çalışması içerisindeyiz. Bir ürün ortay çıkardık çocuklar için paslanmaz Zirkonyum kron ve paslanmaz çelik kron bu ürünlerin hâlihazır da deneme üretimlerini yapıyoruz. Çok yakında makineleri tamamlayıp yılsonu yeni yılbaşında yeni ürünler üretmeye başlayacağız. Seri üretmeye geçmeyi planlıyoruz izinleri alma sürecindeyiz. İnşallah bu süreci yeni yılbaşında tamamlayım Türkiye de ilk defa başlayacağız. Bu sistem aslında tamamen yurt dışından gelen ürünleri engellemek için yaptığımız bir şey olacak. Çünkü kronların tamamı yurt dışından geliyor biz bu ürünlerin ithalatını önlemeğe çalışacağız kendi üretimimizle kendi yerel tasarımımızla bu şekilde Tüm Türkiye de ki çocuk doktorlarına yönelik bir ürün olacak. Çocuk hastalarımıza yönelik bir ürün olacak. Yaklaşık 3 ile 10 yaş arası çocuklara yönelik bir ürün olacak. En azından yabancı markalara alternatif yeri bir ürün olacak şu andaki hedefimiz bu ”dedi.
        Türkiye de bir ilk olacak diyen Diş hekimi Mikail Ömergil,” Tamamen öz kaynaklarımızla yapacağımız bu yatırımla ileri teknoloji ile diş hekimliği ile ilgili birçok ara parça ve diş protezi parçaları üreteceğiz hali hazırda arge sürecini tamamladığımız çocuklar için  Ön bölge Fabrike Zirkonyum kronlar ile arka dişler için paslanmaz Çelik kron üretimine başlamak için tüm cihaz yatırımlarımız yıl başına kadar tamamlayarak yeni yılın ilk aylarında seri üretime geçmeyi planlıyoruz yapacağımız üretim Türkiye’de ilk olacak ve ülkemizde yabancı ürünlere alternatif olarak  daha uygun maliyetlere daha kaliteli bir ürün olarak ön plana çıkması için çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu sayede ülkemiz adına hem ihracat hedeflemekteyiz hem de ithalatın önüne geçmeyi planlamaktayız.”şeklinde konuştu.
                        Dışa bağımlılık azalacak
               Türkiye de ilk defa çocuklara özel diş için kronların üretilmesiyle dışa bağımlılık azalacak ithalat yapılmayacak ileriki safhada ihracat edilen ürünler arasına girecek.İmpilanat ara parçaları da üretecek .
Haber: Oğuzhan Şıktaş

Foto Galeri
TÜRKİYE’DE İLK “ÇOCUKLARA ÖZEL KRONLAR ÜRETİLYOR” TÜRKİYE’DE İLK “ÇOCUKLARA ÖZEL KRONLAR ÜRETİLYOR” TÜRKİYE’DE İLK “ÇOCUKLARA ÖZEL KRONLAR ÜRETİLYOR” TÜRKİYE’DE İLK “ÇOCUKLARA ÖZEL KRONLAR ÜRETİLYOR”

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.