Iğdır Eczacılar Odası Eczacıları, yemekli toplantıda bir araya geldi

Tarih : 2021-11-02 / Kategori : Sağlık

Iğdır Eczacılar Odası  Eczacıları, yemekli  toplantıda bir araya geldi

Iğdır Eczacılar Odası İlimiz eczacılarını yemekli toplantıda bir araya gelerek sorunlarnı dile getirdiler.
 

Iğdır Eczacı Odası Iğdır İl Temsilcisi  Ecz. Volkan Zülaloğlu, İlimiz Eczacılarıyla bir araya gelmemizin amacı Meslektaşların birbirleriyle iletişim kurmaları, odalarıyla bağlantılarını güçlü olmasın ve çözüm konusunda ortak haraket etmeyi hedeflediklerini belirtti.
Iğdır Eczacı Odası Iğdır İl Temsilcisi  Ecz.  Zülaloğlu, “Meslektaşlarımız, pandemi sürecinde en ön safta ailelerinden, kendi sağlıklarından feragat ederek çok büyük bir mücadele verdiler. Bu mesleğin mensubu olduğum için gurur duyuyorum.
Eczacıların pandemi sürecinde ön saflarda mücadele yürüterek, önemli bir kamu sağlık hizmeti görevi üstlendiğini ifade eden Zülaloğlu, “Hem sağlık sisteminin yükünü hafifletmede hem de hastalardaki bulaş riskini azaltmada gözardı edilemeyecek bir işlev gördük. 
Bu süreçte eczanelerin halka en yakın, halkın en kolay ulaşabildiği birinci basamak sağlık kuruluşları; eczacıların da halkın en yakın sağlık ve ilaç danışmanı olduğu bir kez daha net şekilde görüldüğü düşüncesindeyim.
Bu gün burada Mesleki ve sağlık sorunlarının konuşulduğu toplantıda Ödemeden kaldırılan ilaçlar ve bir çok ilacın ilaç depolarından temin edilememesi ile ilgili kaygılar dile getirildi.  Haber: Ebulfez Şıktaş

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.