Serdar Ünsal “Ermenilere güvenilmez bir Millettir..”dedi.

Tarih : 2021-11-20 / Kategori : Gündem

Serdar Ünsal “Ermenilere  güvenilmez bir Millettir..”dedi. Reklam Alanı

           Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı  Serdar Ünsal, Ermenistan'ın ateşkesi ihlal ederek Azerbaycan’a saldırması Sınır kapılarının açılmasına bir darbe vurmuştur. ”dedi.

                  Serdar Ünsal, Ermeniler yıllardır barış süreci içinde bir çok kez ateşkesi ihlal etmiş çirkin saldırılar gerçekleştirmiştir.
Ermenilerin sivil insanları öldürmeye alışık olduklarını belirten Serdar Ünsal,” Kinci bir millet olan  Ermeniler 1915-1920 yılları arasında Anadolu da sivil insanlara katliam yapanların torunları 1992 yılında Hocalı'da soykırım yapmış onların  torunları da bugün yenilgiye uğramalarına. Karabağ’da ki işgal ettikleri toprakları bırakıp kaçmalarına rağmen hala ateşkesi ihlal ederek Şuşa, Laçin ve Kelbecer istikametlerinde defalarca askeri provokasyonlara başvurmaktadır. Azerbaycan tarafından yaralananlar ve şehit olanlar vardır. Azerbaycan ordusunun, Ermenistan'ın provokasyonuna cevap vererek 2 Ermeni karakolunu ele geçirdiğini” söyledi.
 
                 Ünsal,”Ermenilerin yaptığı bu saldırı barışı sağlayan Rusya’ya saygısızlık ve meydan okumadır.Rusya gerekeni yapmalı bu saygısızlığın hesabını Ermenistan’dan sormalıdır.Türkiye olarak Azerbaycan'ın haklı davasında yanındayız.Olmaya devam edeceğiz.Azerbaycan artık her saldırıya fazlasıyla cevap verecektir.Nitekim de vermiştir. 
12 Ermeni askeri esir alınmış 15 ‘ten fazlada ölüleri vardır.
Paşiyan oyuna gelmemelidir. Bir yandan barış istiyor diğer yandan da ateşkesi bozuyorlar. Paşiyan’a birileri oyun oynayarak barış sürecini sabote ediyor. Türkiye ve Azerbaycan ile iyi ilişkiler kurmak isteyen Paşiyan yönetimini engellemek isteyen güçler ateşkesi bozarak barış sürecini engellemeyi amaçlıyor. Aksi takdirde Azerbaycan ordusu her zaman olduğu gibi gereken dersi Ermenistan’a verecektir.”şeklinde konuştu.
Haber: Oğuzhan Şıktaş

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası