24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Tarih : 2021-11-24 / Kategori : Gündem

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı Reklam Alanı

24 Kasım Öğretmenler Günü Türkiye genelinde olduğu gibi İlimiz’de de törenlerle kutlandı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri’nde Başöğretmenliği kabul edişinin yıldönümü olan 24 Kasım tarihinde kutlanan Öğretmenler Günü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen muhteşem etkinlikle kutlandı. 
İlimizde düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları, sabah erken saatlarda Şehit Mehmet Çavuş Anıtından yürüyüşle başlayan program Belediye Tören Alnında Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı.
Milli Eğitim Müdürü ile birlikte öğretmenlerin katıldığı sabahki etkinlik Anıta çelenk konulması ile sona erdi.
Ardından Iğdır  Kültür Merkezine geçen katılımcılar, buradaki törene katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra Öğretmenler Günü ile ilgili mesajlar ve şiirler okundu.
Emekli öğretmenler adına konuşmalar yapıldı.   Emekli öğretmen Serdar Ünsal, bir konuşma yaparak öğretmenlik mesleğinin önemine değinip öğretmenlerin gününü kutladı.
Ünsal, Bugün Atatürk’ün “Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır…Hz. Ali’nin “Bana Bir Harf öğretenin, 40 Yıl Kölesi Olurum”   dediği fedakar öğretmenlerin hatırlandığı gündür.
40 yıllık öğretmenlik hayatımda hep güzelden doğrudan, vatandan, bayraktan, Cumhuriyetten, Ne Mutlu Türküm diyenden yana oldum.
Değerli öğretmenlerim, öğrencilerinize sevgi ile tatlı dille ,sabırla yaklaşınız onların ruhlarını okşayınız.Öğrenci ne kadar kötü olursa olsun onları kazanmaya çalışınız. Sevginin tatlı dilin açamayacağı hiçbir kapı yoktur.” şeklinde konuştu.
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarına katılan Vali H. Engin Sarıibrahim,  Emekli olan öğretmenlere “Hizmet Şeref Belgeleri taktim ederek öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.
Vali H. Engin Sarıibrahim, bir ülkenin gelişmesinde öğretmenlerin ve eğitimcilerin çok önemli sorumluluklar taşıdığını vurgulayarak, “En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti gösteren öğretmenlerimiz ülkemizin geleceğine ciddi katkı sağlamaktadırlar. Bizlerde onların bu mutlu günlerini düzenlediğimiz bu programla paylaşmak istedik ” dedi. 
Vali Sarıibrahim, Edirne’den Iğdır’a, şehir merkezlerinden en ücra köylere kadar her karış vatan toprağında böylesine önemli bir görevi sabırla ve ilk günkü heyecanla yürüttüğünüz için sizlere şükranlarımı sunuyorum.  
Bu duygu ve düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde 24 Kasım Öğretmenler Günü’nüzü en içten dileklerimle kutluyorum. “şeklinde konuştu.
Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Milletleri kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir” sözüyle çizdiği hedefler doğrultusunda yürüttüğünüz çalışmalarınızı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı azim, irade, özveri ve kararlılıkla sürdüreceğinize olan inancımız tamdır.
Sizler, ülkenin yarınlarına adanmışlığın, sevginin, fedakârlığın ve hoşgörünün mümtaz birer timsali olarak, istikbalimizin teminatı gençlerimizi geleceğe hazırlamak ve ifa edecekleri görevler ile gelecekteki başarılarında rol oynamak gibi büyük ve ağır bir sorumluluğu taşımaktasınız. 
İlk emri; “Oku!” olan bir dinin, tarihte çağ açıp, çağ kapatan bir medeniyetin mensupları olarak bizim için öğrenmenin ve öğretmenlerimizin müstesna bir yeri vardır.
Okula marifet ve hikmetle giden eli öpülesi bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, ömrünü bu mesleğe vermiş olup, Hakk’ın rahmetine kavuşmuş olan meslektaşlarımıza da Allah’tan rahmet, hasta öğretmenlerimize acil şifalar diler, saygılarımı sunarım.” şeklinde konuştu.
Programda ayrıca müzik öğretmenleri tarafından konser ile devam etti.
Programda stajyer öğretmenlerin Türk Bayrağı ile görev andını beraberce söylemeleri salonda heyecanlı ve duygulu anların yaşanmasına sebep oldu.
 
Haber: Oğuzhan Şıktaş

Foto Galeri
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası