IĞDIR DA KIŞ LASTİĞİ YOĞUNLUĞU

Tarih : 2021-11-26 / Kategori : Genel Haber

IĞDIR DA KIŞ LASTİĞİ YOĞUNLUĞU Reklam Alanı

       Iğdır’da, 1 Aralık’ta başlayacak olan araçlara takılması zorunlu olan kış lastikleri için lastik tamircileri vatandaşların isteklerini karşılamak için büyük çaba sarf ediyor.
       Sıcaklık değerlerinin düşmesi ve kış mevsiminin kendini hissettirmeye başlamasıyla kış lastiği için lastikçilere gelen insan sayısı da her geçen gün artıyor. Kış şartlarında kaza riskini azaltmak isteyen vatandaşların araçları lastikçilerin önünde sıra oluşturmuş durumda. Lastik tamircileri ise vatandaşların isteklerini karşılamak için çaba sarf ediyor.
          

    Yasal olarak araç sahiplerinin 1 Aralık’tan itibaren araçlarına kışlık lastiklerini takmaları gerektiğini ifade eden Sever rot balansın sahibi Coşkun Sever, "Bir Aralık tarihine az zaman kala vatandaşlar kış lastiği konusunda oldukça duyarlı. Iğdırlılar can ve mal kaybını önlemek amacı ile lastik değişimini yapıyorlar. Vatandaşlar can ve mal kaybını önlemek amacı ile lastiklerini değiştiriyorlar. Vatandaşlar Kış lastiklerini taksınlar. Bir Aralık tarihinden itibaren Trafik cezai işlem yapacak. 20 gündür kış lastiği takıyoruz. Günlük 60-70 aracın lastiğini değişiyoruz. Can güvenliği için kış lastiği takılmalı Burada lastiklerini değişiyoruz rot ve balans ayarını yapıyoruz..”dedi.
              Vatandaşlar ise,”Kış lastiği önemli Bu sene kış zorlu geçecek şimdiden tedbirimizi alıyoruz. Can güvenliği için  kış lastiklerini herkes takmalı. “şeklinde konuştular.
           Bir başka vatandaşta lastik fiyatlarının yüksek olduğunu lastik alamadıklarını dövizin  yükseldiğini belirterek ne yapacağımız şaşırdık”dedi.
Haber: Oğuzhan Şıktaş

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası