YAZILI BASINI RAHATLATACAK BİR KARAR

Tarih : 2021-11-27 / Kategori : Genel Haber

YAZILI BASINI RAHATLATACAK BİR KARAR Reklam Alanı

Meclis Karar Özetleri Gazeteler Aracılığıyla Kamuoyuna Duyurulacak

Belediyeler meclis karar özetlerini resmi ilan alan gazeteler aracılığıyla kamuoyuna duyuracak. Bu konuda İzmir ve İstanbul Büyükşehirleri başta olmak üzere birçok belediye yerel basına destek olmak için böyle bir karar aldı. 
 
Iğdır  ve ilçe Belediyelerinin de böyle bir karar alarak yerel basına destek olması bekleniyor.
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, karar özetlerinin resmi ilan yayınlama hakkı bulunan İstanbul merkezli gazetelerde duyurulmasına ilişkin teklifi oybirliği ile kabul etti.
 
İBB MECLİSİNDEN GAZETELERE BÜYÜK DESTEK
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı Beşinci Birleşimi Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştirildi. Ağırlıklı olarak bütçe görüşmelerinin gerçekleştirileceği toplantının başında, Hukuk Komisyonu ve Plan-Bütçe Komisyonunun Meclis karar özetlerinin kamuoyuna duyurulmasına ilişkin rapor ele alınarak oylamaya sunuldu.
 
Komisyon görüşünde, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 14üncü maddesine göre belediye hizmetlerinin, vatandaşlara en yakın yerlerde ve en uygun yöntemlerle sunulmasının belediyenin görevleri arasında olduğuna dikkat çekilerek, aynı Kanunun 23üncü maddesinin de kesinleşen meclis kararlarının yedi gün içinde halka duyurulması hükmünü taşıdığı belirtildi.
 
Komisyon raporunda, bu gerekçeler ile İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi karar özetlerinin resmi ilan yayınlama hakkı bulunan İstanbul merkezli yaygın, bölgesel ve yerel gazetelerde duyurulmasının uygun görüldüğü kaydedildi.
Haber: Oğuzhan Şıktaş

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası