SERDAR ÜNSAL “SOYKIRIM VE YÜREĞİM İREVAN’DA KALDI “ROMANINI ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANINA HEDİYE ETTİ

Tarih : 2021-11-27 / Kategori : Genel Haber

SERDAR ÜNSAL “SOYKIRIM VE YÜREĞİM İREVAN’DA KALDI “ROMANINI ÜLKÜ  OCAKLARI BAŞKANINA HEDİYE ETTİ Reklam Alanı

          Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı,  Eğitimci , Gazeteci araştırmacı yazar     Serdar Ünsal  tarafından yazılan  1920 yılında bir Türk yurdu olan bugün Ermenistan topraklarında kalan İrevan şehrinde yaşayan Türklerin Ermeni mezalimine uğrayarak doğdukları topraklardan kaçış hikayesinin anlatıldığı romanını ve soykırımı görenlerin dilinden anlattığı “Soykırım” kitabını ve Türkiye- Azerbaycan masa bayrağını Iğdır Ülkü Ocakları başkanı Alpaslan Çelikten’i ziyaret ederek hediye etti..
             

  Bir süre önce Başkanlığa atanan Iğdır Ülkü Ocakları başkanı Alpaslan Çelikten’e hayırlı olsun ziyareti yaparak kitabıyla ilgili bilgi veren Yazar Serdar Ünsal, şunları söyledi:“Romanım gerçek yaşanmış bir hikaye, daha doğrusu baba annemin İrevan’dan Ermenilerin saldırısı sonucu kaçışlarının hikayesi, İrevan’dan Aras nehrine oradan İran’a İran’dan Türkiye’ye Iğdır’a gelip bin bir zorluklarla yaşamaya çalıştığı bir yaşam öyküsü. Babaannem İrevan’da evini, sevdiklerini, babasını bırakarak kocasıyla kızıyla İran’a kaçarken Ermeniler tarafından Aras nehrinde kocasının vurulmasını ölünceye kadar unutamadı. İşte Ermeni mezalimini en iyi şekilde bu romanda anlatmaya çalıştım. Ermeniler sözde soykırım yalanlarının her alanda anlatan kitaplar yazıyorlar. Bu roman Ermeni yalanlarını çürütecek boyutta. Ermenilerin gerçek yüzünü herkes bir daha yakından görmek için romanı okumalıdır. Kısacası  okuyucu, Yüreğim İrevan'da Kaldı" romanında Vatana,İrevan'a, hasret ölenlerin hikayesini ,Ermenilerin yaptığı zulmü, Ermenilerin 1920 yılında İrevan' da yaptıkları vahşeti  Aras nehrini kan gölüne çevirmelerini, eşi kocadan, anneyi yavrusundan, anne ve babayı evladından ayırmalarını, bir Hocalı faciasının benzerini  okuyacak, hüzünlenecek ,üzülecek,Soykırım kitabında da Ermeni vahşeti yaşayanların dilinden anlatılıyor. “
                 Iğdır Ülkü Ocakları başkanı Alpaslan Çelikten’de“Yıllardır sizi takip ediyorum. Tebrik ederim bu tarihi konuları roman dilinde anlatmanız güzel bir olay, kitabınızı okudum. Tarihi, gerçekleri anlatmışsınız Türk Milleti asil bir millettir kimseye soykırım yapmaz. Asıl soykırımı Ermeniler yapmıştır. Iğdır’da da bunu toplu mezarlarda görmek mümkün.Her Türk gençi tarihi iyi bilmeli düşmanını tanımalıdır.Ermenilerde tarih boyu Türk milletine ihanet etmiştir.Düşmanlık içerisinde olmuşlardır. Azerbaycan dada bunu yapmışlardır. Hocalı’yı unutmamız mümkün değildir. Başarılar dilerim. Her zaman derneğinizin yanındayız.”dedi.

Haber: Oğuzhan Şıktaş

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası