ÜNSAL: AZERBAYCANLI VATANDAŞLAR SAĞLIK HİZMETİNDEN FAYDALANSIN”

Tarih : 2022-03-28 / Kategori : Sağlık

ÜNSAL: AZERBAYCANLI VATANDAŞLAR  SAĞLIK HİZMETİNDEN FAYDALANSIN” Reklam Alanı

           Türkiye Azerbaycan dostluk dernekleri federasyonu genel başkan yardımcısı Serdar Ünsal, Türkiye'de bulunan Azerbaycan vatandaşlarının Türk vatandaşları gibi sağlık hizmetinden faydalanmasını sağlamalıyız. “dedi.

         

    Ünsal, Yapmış olduğu basın açıklamasında şunları kaydetti; Azerbaycan’dan Türkiye’ye gezmek için gelip hastalanan veya muayene olmak için gelen bir vatandaşın 327 TL gibi muayene ücreti ödediğini belirten Ünsal, bu miktar çok yüksek bizler iki devlet tek milletiz bunun için Türkiye’deki sigortasız vatandaşların ödediği fiyattan muayene ücreti ödemelidirler. Daha önce 105 TL ödüyorlardı 2022 yılıyla birlikte bu miktar 327 TL ‘ye yükselmiştir.Bu da Azerbaycanlı vatandaşları zorlamaktadır.Nahcıvan Özerk Cumhuriyetinden her gün  hastalar gelerek Iğdır’da ve Kars,Erzurum hastanelerinde tedavi olmaktadırlar.Fiyatların yüksekliği sıkıntı yaratmaktadır.Suriyeli mülteciler ücretsiz muayene oluyorlar. Gardaş dediğimiz tek millet dediğimiz Azerbaycan Türkleri de bari indirimli muayene olsunlar”şeklinde konuştu.

           Ünsal, ”Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan’da yapmış olduğu açıklamadaki, “Nahcivan’da yaşayan Azerbaycanlı kardeşlerimiz de bizim hastanelerimizde Türk vatandaşlarının faydalandığı haklarla muayene olabilirler” sözü aradan geçen onca zamana rağmen gerçekleşmemiştir. Sayın Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın  o zaman yaptığı bu açıklama hem bizleri hem de Nahcivan’da yaşayan Türk kardeşlerimizi sevindirmişti.Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın Azerbaycanlı kardeşlerimiz özellikle Nahcıvan da yaşayan vatandaşlar Türkiyedeki hastanelerden Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının faydalandığı ücretten tedavi olabilir faydalanabilir, sözünün gerçekleşmesini bekliyoruz. Çünkü Sağlık sektöründe büyük gelişim gösteren Türkiye’de Azerbaycanlı vatandaşlar bugün muayene olduğunda 2-3  katı ödeme yapmaktadırlar. Bu konunun ele alınarak en kısa sürede Azerbaycanlı vatandaşların, Türk vatandaşlar gibi muayene, ameliyat olmalarının sağlanmasını bekliyoruz.” dedi. Haber: Zeki Şıktaş

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası