İSTAD BAŞKANI SEFER KARAKOYUNLU’DAN NEZAKET ZİYARETİ

Tarih : 2022-05-13 / Kategori : Genel Haber

İSTAD BAŞKANI SEFER KARAKOYUNLU’DAN NEZAKET ZİYARETİ Reklam Alanı

Merkezi İstanbul’da bulunan İstanbul Azerbaycan Kültür Derneği Başkanı Sefer Karakoyunlu, Yeşil Iğdır Gazetesi sahibi ve genel yayın yönetmeni Cabbar Şıktaş’ı makamında ziyaret etti.
 

İstanbul’da Iğdır, Kars ve Ardahan’lı hemşerilerini bir araya toplayan, birçok etkinliğe imza atan, şehrimizin sevilen siması ve bir dönem MHP Iğdır Milletvekili adayı olan Sefer Karakoyunlu, sık sık geldiği ata ocağına gelerek Cabbar Şıktaş ile bir süre sohbet etti.

Sefer Karakoyunlu ata ocağı Karakoyunlu ilçesinde yaptırdığı iki katlı evini açık müzeye çevirdi. Köyleri gezerek topladığı tarihi alet, edevat ne bulduysa “Ata Ocağı” ismini verdiği evinin bahçesinde ve odalarında sergiledi.

Melekli Beldesinde Coşkun Oluz’un başlattığı “Sanat Sokağı” modelini aldığını belirten Karakoyunlu; “Yeni nesilin köylerimizde nelerin kullanıldığını unutmamaları için güzel bir çalışma olduğunu düşündüğümden benden bende “Ata Ocağı” ismiyle böyle bir çalışma gerçekleştirdim. Bazı yaşlı amcalar ziyarete geldiklerinde duygulandıkları için gözleri yaşarıyor.” Dedi.

Sefer Karakoyunlu’ya nazik ziyaretinden ötürü  teşekkür ederiz. Haber: Zeki Şıktaş

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası