KAMER VAKFI IĞDIR İL TEMSİLCİLİĞİ İLE IĞDIR ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Tarih : 2022-05-17 / Kategori : Genel Haber

KAMER VAKFI IĞDIR İL  TEMSİLCİLİĞİ İLE IĞDIR  ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER  ODASI  ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

        KAMER Vakfı  Iğdır  Temsilciliği ile Iğdır  Şoförler ve Otomobilciler  Odası arasında “Şiddeti Frenliyoruz, sınırları çiziyoruz” iş birliği protokolü imzalandı.
 

          KAMER Vakfı Iğdır  Temsilcileri  Songül Keskin ve Yazgül Yardım Iğdır  Şöförler ve Otomobilciler Odası başkanı Burkay Sinay’ı ziyaret ederek , KAMER Vakfı ve Mor Salkım Derneği’nin birlikte başlattığı Şiddeti frenliyoruz projesi ile ilgili şunları aktardı; “Proje Bursa Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneğinin, Iğdır  Şoförler ve Otomobilciler Odası iş birliği Heinrich Böll Vakfı desteğiyle başlattığı bir proje. Şiddet hattına yapılan başvurularda; kadınların şiddet ortamından uzaklaşma durumunda özellikle gece taksi kullandıklarını tespit edilmesi, taksi şoförlerinin, araçlarına şiddet gören bir kadın bindiğinde nereye götürüleceği ve ne yapabileceklerine dair bilgi eksiklikleri olduğunun tespit edilmesi üzerine oluşturulmuş. Amaç taksi şoförlerini ayrımcılık, toplumsal cinsiyet ve cinsiyet temelli şiddet, kadına ve çocuğa yönelik şiddetle mücadelede yasal süreçler ve mekanizmalar hakkında bilgi vermek. Birinci etapta proje Bursa, Edirne ile birlikte; Van, Trabzon ve Mersin illerinde uygulandı. 2. Etapta yine Mersin, KAMER Vakfı’nın Gaziantep şubesi ile Bitlis, Iğdır, Mardin Kızıltepe temsilcilikleri yer alıyor. Proje her yapıldığı ilde çok büyük beğeni topladı. 
KAMER Vakfı Iğdır  Temsilcileri  Songül Keskin ve Yazgül Yardım, Tüm şoförlere bu farkındalığı yaratabilmek amacındayız. Şiddet karşısında aranması gereken iletişim numaralarının da yer aldığı projenin amacını özetleyen, broşürleri de dağıtıyoruz. Taksi duraklarını ziyaret ediyoruz, broşürleri koyuyoruz. Şiddete maruz kalan bir kadının taksilerine binmesi durumunda yasalara ve yönlendirilecek kurumlara dair bilgilenmeleri sağlanacaktır. Iğdır  Şoförler ve Otomobilciler Odası işbirliği ile gerçekleşen projede bir manifesto hazırlanması ve tüm eğitimleri alan duraklarda manifestonun yer alması, taksilerde broşürlerin olması ve araçlarda bulunan 7/24 şiddet hattı yaygınlaşması ile fark yaratılması amaçlanmaktadır.”şeklinde konuştu. Haber: Zeki Şıktaş

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası