ÜNSAL’DAN TAŞKINSU’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Tarih : 2022-08-04 / Kategori : Genel Haber

ÜNSAL’DAN  TAŞKINSU’YA  HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ Reklam Alanı

   Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve TRT muhabiri Serdar Ünsal ,Iğdır valiliği basın ve halkla ilişkiler Müdürü İlteriş Taşkınsu’yu  makamında ziyaret etti.

           Ünsal, bir süre önce Iğdır valiliği Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğüne görevlendirilen  İlteriş Taşkınsu’yu ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.
           İlteriş Taşkınsu’nun makamında gerçekleştirilen ziyarette Serdar Ünsal, İlteriş Taşkınsu’ya yeni görevinde başarılar dilerken her zaman destek olmaya hazır olduklarını belirtti.
           Ziyarette,  Eğitimci, araştırmacı gazeteci yazar Serdar Ünsal  tarafından yazılan Ermenilerin, 1919-1920 yılları arasında  Iğdır ve çevresinde ve 1992 yılında Azerbaycan’ın Karabağ, Hocalı ,Şuşa şehirlerinde yaptıkları  soykırımın anlatıldığı ”SOYKIRIM “kitabını İlteriş Taşkınsu’ya hediye etti.
                Soykırım kitabını  hediye eden  Yazar Serdar Ünsal, kitabıyla ilgili şu bilgiyi verdi: “ Ermenilerin yaptığı zulmü, ve soykırımlar Türk milleti tarafından hiçbir zaman unutulmadı ve unutulmayacak.  Ermenilerin 1919-1920 yılları arasında İrevan' da ,Iğdır’da  yaptıkları vahşeti ,Aras nehrini kan gölüne çevirmelerini, eşi kocadan, anneyi yavrusundan, anne ve babayı evladından  ayırmalarını, o zamanki vahşeti yaşayanların dilinden dinleyeceğiz. Yine 1919-1920 yıllarında Iğdır ve çevresine soykırım uygulayan vahşi  Ermenilerin torunlarının,  Azerbaycan'da ,Hocalı’da,Şuşa’da Erivan’da, Karabağ’da  yaptıkları katliamları olayları yaşayanların dilinden   okuyacaksınız.  Okurken de hem hüzünlenecek hem üzüleceksiniz.  Ermenilerin gerçek yüzünü bir daha görmüş olacaksınız. Yeni yetişen genç. Nesillere Ermenilerin gerçek yüzünü ,”Sözde Soykırım yalanını “anlatmalıyız. Türk Milleti, gençliği Ermenilerin yıllardan beri ne kadar  “Türk düşmanı olduğunu Türk'ün yaşadığı topraklarda gözü olduğunu” bilmeli öğrenmelidir. Azerbaycan'a yaptığı son saldırılarda göz önündedir.Çok şükür işgal altındaki Karabağ kurtarıldı ve Ermenilere gereken ders verildi.“
          Iğdır valiliği basın ve halkla ilişkiler Müdürü İlteriş Taşkınsu,da” Çalışmalarınızı faaliyetlerinizi yakından takip ediyorum. Başarılı çalışmalarınız var.Zaman zaman ortak faaliyetlerimizde oluyor. Tebrik ederim bu tarihi konuları belgeler ve yaşayan insanların dilinden anlatmanız gençlerimizi aydınlatacaktır.,Benim dedelerim,nenelerim de Ermeni mezalimine uğramıştır. Iğdır’da yaşayan nüfusun %80’inin dede ve ninesi Ermeni mezalimini görmüştür. Her aileden en az 2 şehit vardır.Ermeniler 1915-20 yılları arasında Anadolu da Azerbaycan’da 1992 yılında yine Azerbaycan'da  Hocalı’da  yaptıkları ortadadır. Ermeniler ,Sözde yalanlarına Avrupalıyı inandırmaya çalışıyorlar. Ermeniler Iğdır’da da katliam yapmışlardır. Türk Milleti asil bir millettir kimseye soykırım yapmamıştır. Soykırımı yapanlar yalanlara sığınan Ermenilerdir. Iğdır'da Oba,Hakmehmet,Koçkıran,Gedikli  köylerinde katliam yapmışlardır.. Başarılar dilerim .”dedi.

                Serdar Ünsal, yaşadığımız bölgelerde büyük acılar yaşanmıştır. Bu acıyı yaşayanların dilinden Ermeniler özellikle yirminci asırda Anadolu ve Kafkaslardaki Türk nüfusa karşı birçok vahşi katliamlar yapmış, göçe zorlanmış, Türk coğrafyasında bulunan tarihi yapıları bile ortadan kaldırarak, Rusların kendilerine armağan ettiği Revan Hanlığı topraklarını kadim Ermeni yurduymuş gibi yüzsüzce tüm dünyaya sunmuştur. Üstelik kendi yaptıkları soykırımları görmezden gelip,"Türkler bize soykırım yaptı," iddiasıyla dünya kamuoyunu meşgul etmiş ve etmeye devam etmektedirler. Bu kitapta; Ermeni propagandalarının ne kadar gerçek dışı olduğunu göreceksiniz. Ayrıca geçtiğimiz asrın başlarında ve sonlarında hem Türkiye hem de Azerbaycan'ın muhtelif bölgelerine göç etmek zorunda kalan tanıkların tüyler ürperten hikâyelerini ilk ağızdan dinleyeceksiniz.”şeklinde konuştu.

                   Kitabı Ünsal Kırtasiye Kurtuluş İlkokulu Karşısı IĞDIR dan temin edebilir ve [email protected] 05368870851 nolu telefondan sipariş verebilirsiniz.
             İlteriş Taşkunsu  ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek , Serdar Ünsal’a teşekkür etti.Haber: Serdar Ünsal

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.