ERMENİSTAN PROVAKASYON PEŞİNDE

Tarih : 2022-09-13 / Kategori : Genel Haber

ERMENİSTAN PROVAKASYON PEŞİNDE

 12 Eylül’ü, 13 Eylül’e 2022’ye bağlayan gece saat  24.00 sularında Ermenistan ordusu Azerbaycan’ın Daşkesen, Kelbecer ve Laçın istikametinde Azerbaycan askerlerine karşı ağır silahlarla ateş açması üzerine çatışma çıktı.

 

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan ordusunun akşam saatlerinde sınırın Daşkesen, Kelbecer ve Laçın istikametlerinde geniş kapsamlı provokasyonda bulunduğunu duyurdu.

ERMENİSTAN AZERBAYCAN ASKERLERİNİN GEÇİŞ GÜZERGAHLARINA MAYIN DÖDÜYOR

Açıklamada, Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin sabotaj gruplarının farklı istikametlerde Azerbaycan ordusunun mevzileri arasındaki arazilere ve yollara mayın döşediği bildirildi. Bu durumu önlemek için Azerbaycan birliklerince alınan tedbirler neticesinde çatışmalar yaşandı.

PROVAKASYON YARATMAYA ÇALIŞAN ERMENİ ASKERLERİNE AĞIR KAYIP VERDİRİLDİ

Azerbaycan ordusunun da Ermeni Silahlı Kuvvetlerinin atış noktalarını susturmak ve çatışmanın genişlemesini önlemek için gerekli tedbirler aldığı belirtildi. Azerbaycan'a karşı provokasyon operasyonlarına katılan Ermenistan silahlı kuvvetlerinin personel ve teçhizatında kayıpların bulunduğu açıklandı.  

Çatışma ve kayıplarından tamamen Erivan yönetiminin sorumlu olduğu belirtilen açıklamada, kamuoyuna ek bilgi verileceği belirtildi.

AZERBAYCAN ORDUSU SİVİLLERİ HEDEF ALIYOR YALANI

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan'ın provokasyonlarına yanıt olarak hayata geçirilen karşı önlemlerin lokal nitelikte ve askeri hedeflere yönelik olduğunu, Azerbaycan ordusunun Ermenistan topraklarına müdahalesi ile ilgili haberlerin doğru olmadığını duyurdu. Bakanlığın açıklamasında, Azerbaycan ordusunun sivil nüfusu ve altyapıyı hedef aldığı iddiasıyla ilgili Ermenistan'ın yaydığı bilgilerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

ASKERİ NOKTALAR HEDEF ALINDI

Açıklamada, "Ermenistan'ın provokasyonlarına yanıt olarak, karşı önlemler lokal niteliktedir ve atış noktaları olan meşru askeri hedeflere yöneliktir. Misilleme önlemleri küçük ölçeklidir. Azerbaycan sınırlarının güvenliğini sağlamayı ve Ermenistan'ın provokasyonlarına son vermeyi amaçlamaktadır." ifadeleri yer aldı. Bakanlığın bir diğer açıklamasında ise Azerbaycan'ın Ermenistan topraklarına müdahalesi ile ilgili haberlerin doğru olmadığı belirtildi.

ERMENİ’LER GERİ ÇEKİLDİ

Yaşananların, 2. Karabağ Savaşı sonrasında Ermenistan ve Azerbaycan arasında meydana gelen en büyük çatışma olduğu ve Ermeniler ağır kayıplar vererek bölgeden geri çekildiği belirtildi. Haber: Cabbar Şıktaş 

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.