İSTAD İstanbul Taksim Meydanı'nda Ermenistan'ı ve destekçilerini kınadı

Tarih : 2022-09-24 / Kategori : Genel Haber

İSTAD İstanbul Taksim Meydanı'nda  Ermenistan'ı ve destekçilerini kınadı

İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği (İSTAD), Ermenistan'ın son zamanlarda sınır bölgelerinde ve Azerbaycan Büyükelçilikleri'ne yaptığı saldırıları dolayısıyla bir basın bildirisi yaptı.

 

Bildiride Ermenistan ve destekçisi ülkeler olan ABD ile Fransa güçlü bir şekilde kınandı.
DivanevDivanev’den Keyifli Seyirler Fırsatı
İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği (İSTAD) üyeleri Taksim'de kalabalık bir toplulukla bir araya geldi. İSTAD, Ermenistan'ın son zamanlarda sınır bölgelerinde yaptığı eylemler ve Ermenistan'ın Azerbaycan Büyükelçilikleri'ne düzenlediği saldırılar nedeniyle bir basın bildirisi yayınlayarak Ermenistan ve destekçisi ülkeler olan ABD ile Fransa'yı güçlü bir şekilde kınadı.

İSTAD Başkanı Sefer Karakoyunlu özellikle Batı'nın Ermenistan'a verdiği büyük desteği eleştirerek, “Bugün burada toplanmamızın sebebi son zamanlarda Ermenistan’ın Azerbaycan sınırına yaptığı saldırılar. Sınır bölgesinde mayın döşeme faaliyetleri. Ermenistan’a misliyle karşılık verilmiştir ancak maalesef 77 askerimiz şehit oldu. Ermenistan tarafında da yüzlerce insan öldü. Biz bunu kınamak için toplandık. Böyle olayların olmaması için toplandık. Başta Batı’nın Ermenistan’a verdiği desteği kınıyoruz çünkü biz bölgede sulh olmasını istiyoruz. Bu anlamda yapılan işler yanlıştır. Azerbaycan davasında haklıdır. Azerbaycan işgal altındaki topraklarını kurtarmıştır ama maalesef Ermenistan’ın taciz ateşiyle karşı karşıya kalmıştır. Misliyle cevap vermiştir. Bu gibi olayların olmaması için burada toplandık. Biz barış taraftarıyız ancak emin olun ki tekrar savaş çıkarsa biz Zengezur koridorunu değil, tüm Zengezur bölgesini almaya hazırız. Azerbaycan yalnız değildir. 85 milyon Türk halkıyla, 300 milyonluk Türk dünyasıyla Azerbaycan’ın yanında ve arkasındayız.” dedi.
Kınama programına  çok sayıda STK temsilcisi ve basın mensubu katıldı. Haber: Zeki Şıktaş

Foto Galeri
İSTAD İstanbul Taksim Meydanı'nda  Ermenistan'ı ve destekçilerini kınadı İSTAD İstanbul Taksim Meydanı'nda  Ermenistan'ı ve destekçilerini kınadı İSTAD İstanbul Taksim Meydanı'nda  Ermenistan'ı ve destekçilerini kınadı İSTAD İstanbul Taksim Meydanı'nda  Ermenistan'ı ve destekçilerini kınadı

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.