Yumurtaya 10 TL zam geldi. 30'lu yumurta 60 lira oldu

Tarih : 2022-09-28 / Kategori : Genel Haber

Yumurtaya 10 TL zam geldi. 30'lu yumurta 60 lira oldu

Yumurta ve beyaz ete de zam geldi!

Hayat pahalılığı nedeniyle iğneden ipliğe zam gelirken, mutfağın vazgeçilmezi yumurta da nasibini aldı. Son zamla birlikte 30’lu yumurtanın fiyatı 50 TL’den 60 liraya çıktı.
Yumurta üretiminde artan yem, nakliye ve enerji maliyetleri fiyatlara rekor artış olarak yansıdı.

 
Bir ay önce  önce 35 lira civarında satılan yumurtanın kolisi geçtiğimiz günlerde 50 liraları gördü. Ucuzluk marketlerde orta boy yumurtanın fiyatı 46,5 lirayla 47,5 lira arasında değişirken bir zam daha geldi.
Iğdır’da da yumurta fiyatlarına zam yapılarak 30’luk yumurta kolisi 60 lirayı buldu. Vatandaşlar böyle giderse yılbaşına kadar Yumurtanın kolisi 70 TL’yi bulur. dediler.
BEYAZ ETE ZAM
Ardı arkası kesilmeyen zamlardan son olarak yumurta ve beyaz et de nasibini aldı. Iğdır esnafı ve vatandaşlar gelen zamlardan sonra ne yapacağını şaşırdı.
Vatandaşlar Kahvaltıların vaz geçilmezi özellikle çocukların okul kahvaltısı sofralardan uzaklaştı. Beyaz et fiyatlarında da durum iç açıcı değil. Alamıyoruz. Balık fiyatlarıda aldı başını gitti. dediler. 
Esnaflar ise, İnsanlar alamadıktan sonra fiyat 3 olsa ne olur 10 olsa ne olur? Kimsede alım gücü kalmadı. Soran kafasını çevirip gidiyor”dediler. 
          Haber: Zeki Şıktaş
 
 
 
 
 

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.