Milli Sporcu Umut Can Öztürk Milli Sporcular Yetiştiriyor

Tarih : 2022-11-22 / Kategori : Spor

Milli Sporcu Umut Can Öztürk Milli Sporcular Yetiştiriyor

Iğdır Gençlik spor il müdürlüğünde gençler her alanda büyük başarılara imza atıyor.

Ardahan ilinde düzenlenen iller arası zafer kupasında Iğdır'lı Sporcular birincilik rüzgarı estirdi...
 

Iğdır Gençlik spor il müdürlüğü tarafından  açılan Kick Boks kursu  genç nesilden yoğun ilgi gördü. 

 

Kicboks antrenörü oğlum Umut Can Öztürk,  16-18 Kasım 2022 tarihleri arasında Ardahan ilinde düzenlenen iller arası zafer kupasında 4 sporcusu ile katılım sağladı 4 sporcunun 3’ü 1. olarak altın madalya kazandı 1 sporcusu is 2. olarak gümüş madalya kazandı.
 
Derecelere göre, Nurgül koçkıran genç bayan 52 kg Low Kick 1., Gamze kancar yıldız bayan +65 kg Kick light 1.,  Ali efe şahnar yıldız erkek 63 kg Kick light 1., Aliş çırıkka büyük erkekler 60 kg low kick 2. olarak ilimizi gururlandırdı. 
 
Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kick Boks Milli Sporcusu ve Milli Kick Boks Antranörü Umut Can Öztürk,  Bir Milli sporcu olarak İlimizi temsil edecek sporcular yetiştirmek için kolları sıvadık.”dedi.
 
Öztürk, “ Kick Boks’ta Yeni nesillerin yetişmesi için var gücümle çalışıyorum. Milli sporcu olarak  bilgilerimi çocuklara, kendi öğrencilerime aktarmak istiyorum. Onlara şu gururu yaşatmak istiyorum; benim hocam milli sporcu. Benim sporcularımda benden bahsederken benden gururla bahsetsin ve bana güvensin istiyorum. ve bir gün onlarında bir milli sporcu olması için her konuda destek veriyorum. Ümit ediyorum ki ilimizde Milli sporcular yetişecektir. Bu işi yapmak için çok fazla emek veriyoruz. Kendi emeğinizi bu çocuklara verip, emeğinizin karşılığını almak çok daha güzel bir duygu. Onların gözünde ki mutluluğu görmek beni çok daha mutlu ediyor” dedi.
Öztürk, Iğdır gençlik merkezinde hafta içi ve hafta sonu kickboks antrenmanları vermektedir.” şeklinde konuştu. Haber: Zeki Şıktaş

Foto Galeri
Milli Sporcu Umut Can Öztürk Milli Sporcular Yetiştiriyor Milli Sporcu Umut Can Öztürk Milli Sporcular Yetiştiriyor Milli Sporcu Umut Can Öztürk Milli Sporcular Yetiştiriyor

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.