6 Kaçak Afgan ve Yardım eden 2 Kişi Sınırda Yakalandı

Tarih : 2023-01-06 / Kategori : Gündem

6 Kaçak Afgan ve Yardım eden 2 Kişi Sınırda Yakalandı

Iğdır İli Aralık İlçesi Dilucu bölgesinde  saat: 06.00 sıralarında Iğdır 5’inci Hudut Alay Komutanlığı ve Iğdır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından İran sınır hattında müşterek yapılan faaliyette Afganistan uyruklu düzensiz göçmenler yakalandı.

Düzensiz göçmenler ile yapılan mülakatta, organizatör şahısların akşam saatlerinde cep telefonlarına gönderilen konumdan alıp batı illerine götürecekleri bilgisine ulaşıldı.
 
Organizatör şahıs veya şahıslar tarafından, göçmen şahısları alacakları konuma yakın bölgede Aralık Cumhuriyet Savcılığının koordinesinde, Iğdır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince göçmen kılığına girmiş sivil personel ile gerekli emniyet tedbirleri alındı.
 
Bölgede yaklaşık (6) saatlik bir bekleme sonrasında aynı gün saat 23.00 sıralarında belirtilen konuma Panel Van tipi aracın düzensiz göçmenleri almaya geldiği görüldü.
Sivil Jandarma ekipleri tarafından şüpheli araca yapılan operasyon sonucu, (6) Afganistan uyruklu düzensiz göçmen ile bunlara organizatörlük yapan (2) şüpheli şahıs suçüstü yakalandı.
 
Yakalanan organizatör şahısların üstlerinde yapılan arama sonucu da (10) gr toz esrar maddesi ele geçirilmiştir.
 
Bu operasyonda; ülkemize yasadışı yollardan giren (6) Afganistan uyruklu düzensiz göçmen ile bunlara organizatörlük yapan  (2) şüpheli şahsın adli ve idari işlemleri tamamlanarak, düzensiz göçmenler Iğdır Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edilmiş, organizatör şahıslar ise adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
Iğdır İl Jandarma Komutanlığı olarak, devletimizin menfaatlerini korumak için kişilere veya yasadışı örgütlere haksız kazanç sağlayan uyuşturucu ve her türlü kaçakçılık faaliyetlerine karşı mücadeleye mesai mefhumu gözetmeksizin kararlılıkla devam edileceği belirtildi. Haber: Zeki Şıktaş

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.