YEŞİL KARINCALARIMIZ DOĞUNUN ÇUKUROVASI IĞDIR İLİNDE ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR

Tarih : 2023-02-01 / Kategori : Genel Haber

YEŞİL KARINCALARIMIZ DOĞUNUN  ÇUKUROVASI IĞDIR İLİNDE ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

2023 Yılı Sulama Sezonuna Kadar Tamamlanacak
2023 yılı makinalı çalışma programı kapsamında Iğdır İl genelinde tahliye ve drenaj kanallarında temizlik çalışmaları aralıksız devam ediyor. DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif BALTA ’’Iğdır İlimizdeki sulama, tahliye ve drenaj kanallarında başlatmış olduğumuz temizlik çalışmaları ile Iğdır ilimizin 2023 yılı sulama sezonuna hazır hale getirileceğini söyledi.
 
Iğdır Merkez ve Aralık ilçesinde şimdiye kadar temizlenen dokuz (9) adet tahliye ve drenaj kanalının temizlendiğini 35.000 dekar arazide sulama ve drenaj faydasının sağlanacağını vurgulayan DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif BALTA,” fiziki olarak %55 oranında çalışmaların tamamlandığını ve sulama sezonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.
 
35 Bin Dekar Araziye Can Suyu Sağlanacak
DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif BALTA “ toplu makinalı çalışmalar ile yeşil karıncalarımızın 35.000 dekar arazide sulanma ve drenaj faydası sağlayacaktır ” dedi.
Haber: DSİ

Foto Galeri
YEŞİL KARINCALARIMIZ DOĞUNUN  ÇUKUROVASI IĞDIR İLİNDE ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR YEŞİL KARINCALARIMIZ DOĞUNUN  ÇUKUROVASI IĞDIR İLİNDE ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR YEŞİL KARINCALARIMIZ DOĞUNUN  ÇUKUROVASI IĞDIR İLİNDE ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.