ATA İTTİFAKININ CUMHURBAŞKANI ADAYI SİNAN OĞAN

Tarih : 2023-03-12 / Kategori : Gündem

ATA İTTİFAKININ CUMHURBAŞKANI ADAYI SİNAN OĞAN

 

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin 14 Mayıs Pazar günü yapılacağının açıklanmasının ardından partiler kurdukları ittifakları netleştirerek yol haritalarını belirginleştirdiler.

Uzun zamandır ülke genelinde Cumhurbaşkanlığı adaylığı için çalışma başlatan, her ilde hem kamuoyu yoklaması yapan ve hem de salon toplantıları ile destekçileri ile buluşan Dr. Sinan Oğan, Millet ittifakının Kemal Kılıçdaroğlu’nu açıklamasının ardından Zafer Partisi ile bir araya gelerek oluşturdukları ATA ittifakının adayı oldu.

Dün Zafer partisi önünde açıklama yapan Zafer Partisi genel Başkanı Ümit Özdağ adaylarının Sinan Oğan olduğunu açıkladı ve birlik mesajı verdi.

14 Mayıs günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçiminde üç Cumhurbaşkanı adayı yarışacak. Mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Dr. Sinan Oğan, Dr. Sinan Oğan Iğdırlı. Iğdır’da doğup büyümüş, eğitim ve iş sebebiyle il dışına çıktıktan sonra kariyerinde ki yükseliş başlamıştır.

Kısaca özetleyecek olursak: Dr. SİNAN OĞAN KİMDİR?

Sinan Oğan 1 Eylül 1967'de Iğdır'da doğdu. 24. dönem MHP Iğdır milletvekili olan Oğan stratejik araştırmacıdır.  Azeri kökenli olan Oğan, Marmara Üniversitesi İİBF mezunu olup yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede tamamladı. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi’nde (MGİMO) ise doktora yaptı.

İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilen Sinan Oğan, Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi'nde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı.

TİKA Azerbaycan Temsilcisi de olan Sinan Oğan’a Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından “Devlet Nişanı” ile taltif edildi.

Oğan, aynı zamanda Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yaptı. Oğan, TÜRKSAM’ı kurdu ve Başkanlığını yaptı. Valdai Formu Üyesi olan Sinan Oğan’ın yayınlanmış 3 kitabı ve makaleleri bulunmaktadır.

Sinan Oğan, 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde kayınpederi aracılığıyla Milliyetçi Hareket Partisi’nden Iğdır milletvekili seçilmiştir.  Türkiye-Arnavutluk ve Türkiye-Nijer Parlamentolararası Dostluk Grupları üyesi ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Genel Sekreterliği yapmıştır.

Değerli hemşerimiz Dr. Sinan Oğan’a çıktığı yolda başarılar dileriz.Haber: Zeki Şıktaş

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.