Vali H. Engin Sarıibrahim'in "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Mesajı

Tarih : 2023-05-19 / Kategori : Gündem

Vali H. Engin Sarıibrahim'in

 Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlayarak tüm Anadolu’ya yayılan bağımsızlık mücadelemizin 104. yıl dönümünü kutlamanın gururu ve onurunu yaşıyoruz.

19 Mayıs, ezelden beri hür yaşayan aziz milletimizin yeniden dirilişinin; birlik, beraberlik ve bağımsızlık ruhumuzun uyanış günüdür.

19 Mayıs, tarihi boyunca esareti asla kabul etmeyen; vatanına, bağımsızlığına, milli ve manevi değerlerine yönelik tehditlere karşı canını ortaya koymaktan asla çekinmeyen kahraman ecdadımızın işgalcilere karşı verdiği en büyük cevaptır.

104 yıl önce Samsun’dan yakılan bağımsızlık meşalesi, aynı inanç ve azimle bugün de gençlerimizin elinde yanmaya devam etmektedir.

Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın teminatı sevgili gençlerimiz…

19 Mayıs 1919 tarihi, sizlere armağan edilen şanlı bir mazidir. Bu şanlı mazinin yarınlara ulaşması için en büyük umudumuz sizlersiniz. İstiklal mücadelemizi zaferle taçlandıran azmi, kararlılığı ve inancı, coşkuyla çarpan kalplerinizde hissediyor, umutla parıldayan gözlerinizde görüyoruz. Milli ve manevi değerlerimize bağlı kalarak, kahraman ecdadımızın emaneti olan vatan, bayrak sevgisine ve bağımsızlık ruhumuza sahip çıkacağınızdan hiçbir şüphe duymuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Aziz milletimiz ve sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.