KURUMLARDA DEĞİŞİM DEVAM EDİYOR

Tarih : 2023-09-22 / Kategori : Genel Haber

KURUMLARDA DEĞİŞİM DEVAM EDİYOR

Iğdır İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, Genel Sekreter Yardımcıları Mehmet Ali Bulut ve Mehmet Nuri Turan görevlerinden alınarak yerlerine Genel Sekreterliğe Kasım Çarman, Genel Sekreter Yardımcılıklarına Ticaret  Müdürü Ender Önal ile Ali Bilen Birge atandı. 

Elbette hiçbir görev ebedi değildir. Mutlaka bir gün değişim olur ve kişi bulunduğu görevden başka bir göreve atanır. 
 
18 Yıldır Iğdır İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini başarı ile yürüten Ferhat Akkuş da görevini mesai arkadaşı Kasım Çarman’a devretmiştir. 
 
Hatırlarsanız iki ay önce şöyle demiştim: 
Eskiden Ankara’da birçok bürokratımız vardı. 
 
Ankara’ya gittiğimiz zaman vekillerimizin eli, kolu, gözü, kulağı olur, şehrimizin ve şehrimiz insanlarının sorunlarını çözerlerdi. 
Şimdi ise Ankara’da hiç bürokratımız yok. 
 
Iğdır’da İl Müdürlüklerinde değişim olur tabiki ancak Ferhat Akkuş gibi Özkan Yolcu gibi bürokratlarımızın mutlaka Ankara’da bakanlıklarda daire başkanı, genel müdür yardımcısı, genel müdür kadrolarında değerlendirilmeleri gerekmektedir. 
 
Hem böyle olunca "Görevden alındı" gibi soğuk bir ifadeye maruz kalınmaz hem de Ankara’da bürokratımız olmuş olur. 
 
gördüğü lüzum üzerine kadro değişikliği tasarrufunda bulunabilir, bu sadece şehrimizde olan bir şey değildir. Bütün illerde seçim sonrası yeni seçilen vekillerin aldığı tasarruflardır. 
 
Iğdır’da siyasilerde böyle bir tasarrufta bulunmuş ve yeni kadrolarla daha verimli çalışacağını hesap ederek değişim adımları atmıştır. 
 
Biz de diyoruz ki, siyasi tasarrufları saygıyla karşılıyoruz ancak Iğdır’a hizmet etmiş olan çalışkan bürokratlarımızın da Ankara’da değerlendirilmesi şehrimiz adına çok daha doğru olacaktır. 
 
Bu satırları yazarken Milletvekili Cantürk Alagöz’ü aradım ve son gelişmeleri sorup yukarıda sıraladığım talepleri ilettim. 
 
Alagöz şöyle dedi: “Kesinlikle değişim yapılırken art niyetli bir düşünce güdülmemiştir. Taze kan, taze heyacan ile Iğdır’a daha çok hizmet amaçlanmıştır. Dediğiniz konu gerçekten çok önemli. Ankara’da belki de en az bürokratı olan il Iğdır’dır. Bu bağlamda gerçekten ciddi bir mesai veriyorum, vermeye de devam edeceğim. Iğdır üvey evlat değil ki Ankara’da hiç bürokratı olmasın. Bahse konu kardeşlerimin de Ankara’da görev almaları için mesai harcayacağımdan, gerekirse konuyu Sayın Cumhurbaşkanımıza bile taşıyacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Değerli bürokratlarımıza bugüne kadar serhat şehrimiz Iğdır’a verdikleri hizmetten ötürü teşekkür ediyorum.” dedi. 
 
Aklın yolu birdir, biz birlikte olursak güçlü oluruz. 
 
Birlik ve beraberlik duygusu içersinde Milletvekili Cantürk Alagöz’ün tabandan gelen sese kulak vererek Ankara’daki bürokrat sayımızı artırmasını, görev değişikliği yapılanların bakanlıklara taşınmasını temenni ediyoruz. Haber: Cabbar Şıktaş

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.