Iğdır’da Aile Çalıştayı Düzenlendi

Tarih : 2023-09-22 / Kategori : Genel Haber

Iğdır’da Aile Çalıştayı Düzenlendi

Iğdır Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen çalıştayda ailenin korunması ve güçlendirilmesine yönelik çalışmalar yapıldı.
 
 

Iğdır Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce, sosyal sorunların tespiti, çözümü, ailenin korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahın artırılmasına yönelik çalışmalara katkıda bulunmak amacıyla “Aile Çalıştayı” gerçekleştirildi.
 
Iğdır İl Jandarma Komutanlığı Konferans Salonu’nda düzenlenen çalıştayda konuşan Vali Ercan Turan, ailenin toplumunun çekirdeğini oluşturduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Böylesine önemli bir çalıştaya katıldığınız için tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Iğdır, bizim için özel. Iğdır’ın daha iyi nitelikli bir aile yapısına kavuşması asıl amacımız. Bunun için elimizden gelen gayreti göstererek beraber yol yürüyeceğiz. Hepinize çalışmalarınızda başarılar dilerim.”
 
          Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü  Selçuk Akgül, çalıştay ile sorunların tespiti, çözüm önerileri, ailenin korunması ve güçlendirilmesine dair çalışma yapılacağını belirtti.
 
Açılış konuşmasının ardından, protokol ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla “Aile, Eşitlik ve Adalet”, “Aile, Sosyal Kalkınma ve Refah”, “Aile, Hayat Boyu Gelişim ve Öğrenme”, “Aile, İklim ve Çevre”, “Aile, Teknoloji ve Dijitalleşme”, “Aile Odaklı Sosyal Hizmetler” başlıklı oturumlar yapıldı.
Çalıştaya Vali  Ercan Turan, eşi Aile Mahkemesi Hakimi Nilüfer Baykal Turan, Vali Yardımcısı Akın Oruç, İl Jandarma Komutanı Nihat Özkök,  Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü  Selçuk Akgül, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, basın mensupları katılım sağladı.
 
Çalıştay sonrası katılımcılara sertifika verildi. Haber: Zeki Şıktaş

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.