ATA OCAKLARI’NDAN BİSİKLETÇİLERE HEDİYE

Tarih : 2023-09-29 / Kategori : Genel Haber

ATA OCAKLARI’NDAN BİSİKLETÇİLERE HEDİYE

 Iğdır’da 2002 yılından beri bisiklet ve dağcılık alanında faaliyet gösteren İskender Iğdır Ağrı Dağı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (AKUD)’a Cennetabat ve Melekli Ata Ocakları’ndan hediye takdim edildi.

Cennetabat Ata Ocağı kurucusu Ayetdin Kılıç, Iğdır AKUD sporcularını Cennetabat Ata Ocağı’na davet ederek konuk etti ve bisiklet şeklinde duvar saati hediye etti. Kılıç, yaptığı konuşmada: “Yaklaşık 45 yıllardır Almanya’da yaşamama rağmen Iğdır’la olan bağımı hiçbir zaman koparmadım, gerek sosyal medyadan, gerekse basın yoluyla Iğdır’ımızda olup bitenleri hep yakından takip ettim, ayrıca her yıl Nevruz ve Ölüler Bayramı’nda mutlaka Iğdır’a gelir bu etkinliklere katılmayı kendime bir görev olarak bilmişimdir. Son zamanlarda sosyal medyadaki bir haber çok dikkatimi çekmişti, Iğdır AKUD sporcularının Iğdır’ımızı tanıtmak adına yaptıkları ‘Bisikletle Ağrı dağı Etrafında Tam Tur’ etkinliğine İran Tebriz Saedan Kulübü’nün de katılması beni çok mutlu etmişti. Ağrı Dağı etrafında (Iğdır, Nahcivan, Doğubeyazıt ve Tebriz) turunu tamamlayan Iğdırlı ve Tebrizli bisikletçiler Melekli Ata Ocağı’mızda verdiği mola haberi Iğdır’ımızın tanıtımı adına çok önemli bir etkinlikti. Bu etkinliği desteklemek adına ben de onları Cennetabat Ata Ocağı’na davet ettim. Almanya’da yaşayan bir Iğdırlı olarak şehrimizde olan bu tür sportif etkinlikleri her zaman desteklemek istemişimdir. Iğdır’ın coğrafi olarak üç ülkeye sınırının olması, Ağrı Dağı gibi bir değerin bu şehirde olması ve düz bir ovaya sahip olması nedeniyle bisiklet sporuna uygunluğu değerlendirilerek turistlik ve sportif faaliyetler artırılmalı diye düşünüyorum. Bu tür etkinlikler hem şehrimizin tanıtımı hem de gençlerimiz için çok önemlidir. Bu konuda büyük çaba gösteren AKUD başta olmak üzere Melekli Ata Ocağı’na ve Iğdır’da faaliyet gösteren tüm spor kulüplerine yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.
AKUD Başkanı Ümit Sönmez: “Kulüp olarak en çok önem verip geliştirmeye çalıştığımız branşlarımızdan biri de bisiklet sporudur. Her hafta bisiklet turları yaparak birçok kişinin bisiklet sahibi olmasını, şehrin bisiklet kültürüne alışmasını sağladık. Uluslararası bisiklet projelerine katıldık ve Iğdır’ın çevre ülkelerden gelen bisikletçilerin uğrak yeri olması için çalışmaya devam ediyoruz. Şehrin önemli kültür merkezleri olarak gördüğümüz Ata Ocakları bizim turlarımızın da durak noktaları. Bizi Ata Ocağı’nda ağırlayan ve kıymetli hediyesi ile onore eden Ayetdin Bey’e teşekkür ederiz. Çalışmalarımızın karşılık bulduğunu ve değer gördüğünü bilmek bizi çok mutlu etmekte.” dedi.
    Haber: Zeki Şıktaş

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.