IĞDIR’DA FİLİSTİNE DESTEK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Tarih : 2023-11-18 / Kategori : Genel Haber

IĞDIR’DA FİLİSTİNE DESTEK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

               Iğdır da bir araya gelen 78 sivil toplum örgütü, Filistin’e destek vermek için yürüyüş yaptı.
         

       Iğdır ‘da 78 sivil toplum örgütünün bir araya gelerek kurdukları Filistin dayanışma platformu üyeleri ve vatandaşlar Zübeyde Hanım bulvarından Millet  Bahçesine kadar ellerinde bayraklarla yürüyerek İsrail’i kınadılar Filistin’in yanında olduklarını ifade ettiler.
              Zübeyde Hanım Bulvarında Kuranı Kerim Tilavetiyle başlayan program konuşmalarla devam etti. 
          Platforum adına konuşan Ehlibeyt Alimler Derneği onursal başkanı  Veli Beder ve Eğitim Bir sen  Erkan Çiğdem, Filistin’de yaşanan insanlık dramına değinerek Türkiye ve İran dan başka Filistin’e destek veren can yandıran ülkenin olmadığını 578 İslam Ülkesinin Filistin’e sahip çıkmadığını vurguladılar.
          Konuşmacılar; "İlk Kıblemiz, Yüce Yaratıcımız tarafından etrafı mübarek kılınan Mescid-i Aksa’nın Özgürlüğü için, Kadim Şehir Kudüs’ün özgürlüğü için, Kudüs’ün son bekçileri Filistin ve Gazze’nin özgürlüğü için; Bütün vicdan ve akıl sahipleri olarak  "Var olma hakları ellerinden alınan, haçlı-siyon ittifakı tarafından kan gölüne dönüştürülen Gazze’nin feryadını tüm Dünya’ya haykırmak için yürüyoruz.  “dediler.
Zübeyde Hanım Bulvarında fotoğraf sergisi de açıldı. Haber: Ali Şıktaş

Foto Galeri
IĞDIR’DA FİLİSTİNE DESTEK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI IĞDIR’DA FİLİSTİNE DESTEK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI IĞDIR’DA FİLİSTİNE DESTEK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI IĞDIR’DA FİLİSTİNE DESTEK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.