Vali Ercan Turan Başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı

Tarih : 2023-11-20 / Kategori : Genel Haber

Vali Ercan Turan Başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı

Vali Ercan Turan, Gençlerimizin geleceği için Uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadelede Seferberlik ilan ediyoruz.”dedi.

Uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadelenin etkin bir şekilde yapılması ve kurumlar arası iş birliği ve koordinasyonun sağlıklı bir şekilde sağlanması amacıyla Bağımlıkla Mücadele Toplantısı Vali Ercan Turan  başkanlığında gerçekleştirildi.
 
Iğdır Kültür merkezi toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Ercan Turan, Emniyet Müdürü Dr. Oğuzhan Yonca, İl Jandarma Komutanı Nihat Özkök, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, işletme sahipleri katıldı.
 
Toplantıda Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık müdürlüğü uzmanları tarafından bağımlılıkla mücadele konusu ve elde edilen veriler açıklandı. Umumi açık yer işletmeciliğinde dikkat edilmesi gereken hususlar, 18 Yaş altı kuralları, Tütün ve tütün ürünleri kullanımı, kapalı alan tanımı, Alkol satışı, Nargile satışı ve idari yaptırımlar, Umuma açık iş yerinde çalışma saatleri, ve cezai işlemler hakkında bilgilendirmeler yapılarak bundan sonraki dönemde koruyucu ve önleyici tedbirler ele alındı.
Yapılan çalışma ve  verilerde Iğdır ilinin  Nargile Tüketiminde Türkiyede 6. sırada yer aldığı belirtilirken 2022 yılında 2163 işletme denetlenirken bu yılda denetimlerin aralıksız devam edeceği belirtildi. 
 
Daha sonra konuşan Vali Ercan Turan, Toplumumuzu ve özellikle gençlerimizi derinden etkileyen uyuşturucu ve uyuşturucu madde bağımlılığı mücadele konusunda ilimizde yürütülen faaliyetleri değerlendirilerek, bundan sonraki dönemde koruyucu ve önleyici tedbirler ile yapılması gereken çalışmalar hakkında  bilgiler veridi.
Bağımlılıkla mücadelede aile, toplum ve çevrenin desteğinin çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Ercan Turan, “Bağımlılıkla mücadelede özellikle gençlerimizin zararlı ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması için yerelde sivil toplum kuruluşları, vatandaşımız ve tüm kamu kurumlarımızla birlikte, topyekûn seferberlik anlayışıyla mücadelemizi sürdürüyoruz. Özellikle  kurumlarımız canla başla çalışıyor. Kültür müdürlüğümüz, sosyal ve kültürel faaliyetlerle, gençlik ve spor il müdürlüğümüz sportif faaliyetlerle, Belediye başkan yardımcılarımız var güçleriyle sahada çalışıyorlar,  Emniyet ve Jandarmamız her daim sahada canla başla çalışıyorlar. Çünkü bu çocuklar bizim çocuklarımız geleceğimiz bizle geleceğimize şimdiden sahip çıkmalıyız.  Çocuklarımızın ve gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan, bağımlılık yapıcı maddelerden korunması amacıyla uyuşturucu kullanımını tamamıyla bitirene kadar top yekün resmi kurum kuruluş ve sivil toplum kuruluşları ile mücadelemizi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz”dedi.
 
 IĞDIR GELİŞMEMİŞ HEBA EDİLMİŞ AMA CANTÜRK ALAGÖZLE GÜNEŞ TEKRARDAN DOĞMUŞ
Vali Ercan Turan, Iğdır Milletvekili Iğdır’ın kalkınması ve gelişmesi açısından büyük bir değerdir.
 
Vali Ercan Turan, Iğdır’ın Kayyum belediyesi sonrası kalkınıp gelişmeye başladığını açıkladı. Turan, Bir belediye düşününki Kendi asfalt araç gereçlerini satmış, alt yapı ve üst yapı bitmiş bir duruma gelmiş ve bunlar Kayum belediyesi olduktan sonra ayağa kalkmış alt ve üst yapı çalışmaları başlatılmış, Iğdır’ın önüne geçen engeller teker teker kaldırılmış. 
 
Iğdır Türkiye’nin en kritik şehridir. Zengezor koridorunun açılmasıyla Iğdır’ın kalkınması demektir.  Tarihi ipek yolunun canlanması demektir. Iğdır bir Lojistik merkezi haline gelmesi demektir. Iğdır’ın son yılları heba edilmiş. 67 bin hektar arazisi var. Düm düz bir arazimiz var. Iğdır güneşin ilk doğduğu yer ve evet Iğdır’a güneş doğmuş en son Cantürk Alagöz’ün milletvekili seçilmesiyle büyük bir şans elde etmiş.  Iğdır’ın kalkınması için bir çok alanda yatırım yapan Alagöz, Sağlık alanında, Spor alanında, Tarım alanında bakanlarımızla görüşerek yatırımların ilimize gelmesi için canla başla çalışıyor. İlimiz açısından büyük bir önem taşıyan ve tüm engellemelere rağmen Tuzluca barajının yatırım programına alınması, gibi çalınmalarımız devam ediyor.” şeklinde konuştu. Haber: Zeki Şıktaş

Foto Galeri
Vali Ercan Turan Başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı Vali Ercan Turan Başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı Vali Ercan Turan Başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı Vali Ercan Turan Başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası