Zafer Partisi Başkanı Özdağ: Kars ve Iğdır'da aday çıkarmayacağız

Tarih : 2023-11-21 / Kategori : Siyaset

Zafer Partisi Başkanı Özdağ: Kars ve Iğdır'da aday çıkarmayacağız

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, parti olarak 79 il ve ilçelerinde seçime tek başlarına gireceklerini belirterek, “Sadece Kars ve Iğdır'da aday çıkarmıyoruz.  Burada HDP'nin karşısında vatansever bir adayı destekleme kararı aldık.” dedi.
 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Bursa’da bir otelde düzenlediği basın toplantısında yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

14 Mayıs’taki seçimlerden önce 26 bin olan üye sayılarının 80 bini geçtiğini kaydeden Özdağ, partisinin yükselişte olduğunu belirtti.  Özdağ, “Biz bu seçimlere Zafer Partisi olarak 79 il ve ilçelerinde tek başımıza gireceğiz. Sadece Kars ve Iğdır’da aday çıkarmıyoruz. Burada HDP’nin karşısında vatansever bir adayı destekleme kararı aldık. Bu seçimleri ittifaksız gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Muhalefeti eleştiren Özdağ, şöyle konuştu: “CHP’nin yeni genel başkanı daha genel başkan seçilmeden CHP’deki genel başkan değişikliğinin gerekçesi olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Zafer Partisi ile ittifak yapılarak HDP seçmeninin küstürülmesi olarak izah etti. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’na Selahattin Demirtaş ile kol kola yol yürümesini biz de öneriyoruz. Daha iyisine layık değiller.”

Özdağ, İYİ Parti’den istifa eden isimler olduğunu hatırlatarak, “İYİ Parti’li arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açıktır.” ifadesini kullandı. Haber:Sözcü

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.