MHP ESKİ İL BAŞKANI MERHUM YAVER ÜNSAL'I 26. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE ANILDI

Tarih : 2023-11-21 / Kategori : Haberler

MHP ESKİ İL BAŞKANI MERHUM YAVER ÜNSAL'I  26. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE ANILDI

         MHP Eski il başkanı Yaver Ünsal vefatının 26. yılında  mezarı başında ailesi ve yakın dostlarınca, anıldı.
 

         Ağabeyi Serdar Ünsal,” Arayan soran tek başına mezarını ziyaret eden bütün dostlara dava arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Azerbaycan’dan yakın dostu1992 yılında Nahcivan’da içişleri bakanı olan Siyavuş Mustafayev bir TV programında bugün vefatının 26.yılında Rahmetli Yaver Ünsal'ın Nahcivan'a nasıl destek verdiğini anlattı.
              Serdar Ünsal,” Peygamberimiz vatanınızı seviniz yüreğinizde vatan sevgisi olsun demiştir. Rahmetli kardeşim Yaver Ünsal'da yüreğinde vatan millet aşkı olan bir gencimizdi.. Onu unutmayan dostlarına teşekkür ediyorum. Telefonla arayıp başsağlığı dilediler. Iğdır'a büyük hizmetleri olmuş en zor dönemlerde Iğdır da birlik ve beraberliğin sağlanması için elinden gelen gayreti göstermiştir. O dönemin lideri idi. Herkesle iyi diyalogu vardı herkese insani açıdan yaklaşır dostluklar kurardı. Boşluğu doldurulamamıştır. Çok iyi dostlar edinmiş ki dostları 26 yıldır onu anıyor. Yaver Ünsal, Vatanı, bayrağı ve milleti için çalıştı. MHP  il başkanlığı görevini her türlü tehdide rağmen bırakmadı tabelayı indirmedi. Bombaların hedefi oldu ama yılmadı.  Zorlu ve sıkıntılı günler de görevini yaptı. 
 

      Yaver Ünsal 26 yıl önce 20 Kasım 1997 yılında Taşburun Yakınlarında geçirmiş olduğu şüpheli-kuşkulu trafik kazasında hayatını kayıp etmişti. 21 Kasım günüde yüzlerce insanın katılımı ile Asri mezarlıkta defnedilmişti.  Bizlerde başta ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Başbuğ Alpaslan Türkeş  ve bütün şehitlerimize ve Yaver Ünsal’a ,dostlarından öbür dünyaya giden yakınlarına Allah’tan rahmet diliyorum. “dedi. Haber: Zeki Şıktaş

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.