"En İyi Narkotik Polisi: Anne" Projesine Büyük Katılım

Tarih : 2023-11-24 / Kategori : Genel Haber

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "En İyi Narkotik Polisi: Anne" projesiyle, uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme eğitimleri devam ediyor. 
 

Kazım Karabekir Spor Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim programında madde bağımlılığının önlenmesi için izlenmesi gereken yollar hakkında kadınlara bilgilendirme yapıldı. 

Programda, Iğdır’da uyuşturucu maddelerin yakalanmasında kullanılan narkotik köpeklerin gösterisi de büyük beğeni topladı. Narkotik dedektör köpekleri, çantadaki saklı uyuşturucuyu kısa sürede bularak katılımcıların beğenisini kazandı. Programda ayrıca madde bağımlılığının önlenmesi için izlenmesi gereken yollar hakkında sunum yapıldı.

Programda konuşma yapan Vali Ercan Turan, uyuşturucu madenin önlenmesinde annelere büyük rol düştüğünü söyleyerek, "Farkındalığımız yüksek olsun, kaynağında kurutalım. Bu uyuşturucu ve uyarıcı maddeler bir kez insan hayatına girdin mi kurtulmak zor olur. Ama ilk başta farkına vardığınız an çok hızlı bir şekilde müdahale edip çocuklarımızı kurtarabiliyoruz. Bildiğiniz gibi bu uyuşturucu gençlerimizi, geleceğimizi zehirlediği gibi terör örgütlerin de finansman kaynağıdır." dedi.

Vali  Turan sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, İçişleri Bakanımızın nezaretinde tüm ülkede büyük bir seferberlik başlattık. Topyekün bir mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi başarmamız için siz değerli annelerimizin desteği bizim için çok önemli. Bizim kaybedecek bir tane bile çocuğumuz yok." "En İyi Narkotik Polisi: Anne" projesi eğitimine katılımın yoğun olduğu görüldü.  Haber: Zeki Şıktaş

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası