Ülkü Öcal Iğdır’ı Ortak Akılla Hep Birlikte Yöneteceğiz.

Tarih : 2024-01-29 / Kategori : Siyaset

Ülkü Öcal Iğdır’ı Ortak Akılla Hep Birlikte Yöneteceğiz.

Iğdır Belediye Başkan Adayı Ülkü Öcal, Iğdır Milletvekili Cantürk Alagöz, Ak Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz, MHP İl Başkanı Hüseyin Ateş, İlimizde görev yapan yerel ve Ulusal basın mensupları ile bir araya geldi.        

Iğdır Belediye Başkan Adayı Ülkü Öcal, Iğdır Belediyesi Başkan yardımcılığı döneminde yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yaparak basın mensuplarının sorularını cevapladı.
 
Öcal, seçim süreci hakkında bilgilendirme yaparak şöyle dedi: “Gazetecilerimizi önemsiyoruz. Şehrimize değer katıyorlar. Bu anlamda gece gündüz demeden fedakârca şehrimiz için emek veren tüm gazetecilerimize teşekkür ediyor, görevlerinde üstün başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Ben 25 yıldır Iğdır Belediyesinin tüm birimlerinde çalıştım. İşleyişin nasıl olduğunu, hizmetin nasıl verileceğini biliyorum. Söğütlü, Cumhuriyet, Bağlar, Topçular kısaca tüm mahallelerimizde seçim sonrası imar tadilatı yapacak, vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderilecektir. Yapmış olduğumuz parklar halkımız tarafından çok benimsenmektedir. Bu parklarımızın sayısını her mahallemizde çoğaltacağız. Medet Serhat Parkının yanında deneme amaçlı yaptığımız sosyal yaşam merkezlerine inanılmaz ilgi gösterildiğini gördük, Emek mahallesine de yaptık ve bu sosyal yaşam merkezlerini tüm mahallelerimizde yapacağız. Benim bilen bilir, benim dünyamda, ırkçılık, ayrımcılık, kibir, ötekileştirme yoktur. 
 
Bu şehri hep beraber yönetecek, hep birlikte moderin bir kent yapacağız. Mesela şunu mutlaka yapacağız, kaldırımlar aynı seviyede ve daha tertipli düzenli olmalıdır. Mesela Iğdır’ın önünde Zengezur koridoru süreci ile Ermenistan kapasının açılması süreci vardır. Burada belediye olarak altyapı çalışmalarımızı hızlandırmalı, iş insanlarımızı teşvik ederek Otel ve benzeri yaşam alanlarının çoğaltılmasını sağlayacağız. Elbette Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleri şarttır. Bu noktada Iğdırımız için bir şans olan Milletvekilimiz Cantürk Alagöz, İl Başkanlarımız Ali Kemal Ayaz ve Hüseyin Ateş’in destekleri ile hizmetlerimizin önünü açacağız. Dünkü karşılamada soğuk havada saatlerce dışarıda bekleyen kadirşinas halkımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.
 
Iğdır Milletvekili Cantürk Alagöz; “Halkımızın sağlık konusuyla alakalı yoğun taleplerinin olduğunu biliyorum, ilimize 90 doktor ataması yapıldı. Bazı bölümlerde bazı eksikler var ve bu eksikler Türkiye genelinde var.
 
Yeni hastane konusunda da verdiğim sözün de arkasındayım. Bakan beyin ağzından söyleyeyim rahatlıkla 600 yataktan fazla olacaktır. Konuyu Sayın Bakanımız Fahrettin Koca ile paylaştık ve yer konusunu çözüp etüt projesinin hazırlıklarına başladık. Ardından ihalesi yapılarak inşaatına başlanacaktır.” dedi.
 
Ali Kemal Ayaz; “Cumhur başkanımızla görüşebilen onu kırmayan bir Milletvekiline sahibiz. Bunun kıymetini bilelim.  Üç buçuk yıldır gittim geldim. Hastane konusunda bir sonuç elde edemedim. Sayın vekilimizin sayesinde görüşmeler yapıldı ve hastanemizin sözünü aldık. Bunun kıymetini bilelim. Belediyeyi de alırsak elimiz daha da güçlenecektir. Hizmetler ve yatırımlar  daha da hızlı olacaktır.” dedi.
 
MHP İl Başkanı Hüseyin Ateş; “İki güçlü parti bir birine destek vererek adayını belirlemiş ve seçim sürecinde de kazanmak için sahada var gücümüzle çalışacaktır. Geçmişte yaşadığımız tecrübelerden ders alacak, her gönle dokunacak, her bir vatandaşımızın emrinde olduğumuzu hissettireceğiz ve Allah’ın izniyle bu seçimi kazanacağız.” dedi.
 
Toplantı hoş sohbetin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu. Haber: Ali ŞIKTAŞ

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası