AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Tarih : 2024-02-08 / Kategori : Siyaset

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

AK Parti Iğdır İl Başkanı Ali Kemal Ayaz, yazılı basın açıklaması gerçekleştirerek Dem partisi tarafından tehdit edildiği idda edilen Suat Deniz için basın açıklaması yaptı. 
 

Ayaz Açıklamasında şunları kaydetti; 29 Ocak Pazartesi günü Iğdır Mado’da yerel ve ulusal basın mensupları ile kahvaltılı basın toplantısında buluşan Belediye Başkan adayımız Ülkü Öcal’a gazeteci Suat Deniz’in, yöneltmiş olduğu; “DEM Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Nuri Güneş göreve geldiğimizde işe yeni alınan personeli mülakata tabi tutacağız demesini hatırlatmış, bunun üzerine Ülkü Öcal da " burası bir hukuk devletidir, böyle bir şey söz konusu olamaz” yanıtını vermiştir.

Bu diyaloğun ardından toplantıdan 12 gün sonra tanımadığı bir telefon numarasından aranan gazeteci Suat Deniz’e ağır hakaretler içeren ifadeler sarf eden DEM Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Nuri Güneş gazeteci arkadaşı tehdit etmiştir.  

Gazeteci arkadaşımızın Dem Parti adayı tarafından telefonla aranarak tehdit edilmesini teşkilat olarak kınıyoruz.

Tehdit üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunan basın mensubu arkadaşımızın takipçisi olacağız. 

Tehditlerle basınımızı kimse susturamaz. Basın hür ve özgürdür, basın eleştirilir ama tehdit edilemez, varsa itiraz hukuk yolu kullanılmalıdır tehdit değil. AK Parti olarak tehditlere asla pabuç bırakmayız. Kapalı kapılar arkasında yapılan pazarlıklardan ve kimleri nasıl tehdit ettiğinizden haberdarız. Siyasetçinin görevi öfkeyi teşvik etmek değildir.

Bir kez daha bu zorba zihniyeti kınıyoruz. Şeklinde konuştu. Haber: Zeki Şıktaş

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası