Iğdır Belediyesi Personel Anonim Şirketi Bünyesinde Çalışan İşçilere Rekor Zam!

Tarih : 2024-02-09 / Kategori : Genel Haber

Iğdır Belediyesi Personel Anonim Şirketi Bünyesinde Çalışan İşçilere Rekor Zam!

Iğdır Belediyesi Personel Anonim Şirketi bünyesinde çalışan işçilere yönelik Belediye İş Sendikası ile 2024 ve 2025 yılını kapsayacak 2 yılık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeyle birlikte şirket bünyesinde çalışan işçilerin maaşlarında sosyal haklarla birlikte %120’lik rekor zam yapıldı.

Toplu iş sözleşmesi imza törenine, Vali/Belediye Başkanvekili Ercan Turan, Belediye-İş Sendikası Başkanı Himmet Bozan, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve Sendika Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

İmza töreninde konuşan Vali/Belediye Başkanvekili Ercan Turan, “Belediyemiz personel şirketi bünyesinde çalışan işçilerimizin maaşlarında rekor bir zam yaptık. Bunun yanı sıra yılın ikinci yarısında ve sonraki yılda açıklanacak enflasyon farklarına yüzde beş oranında refah payları eklenerek altı aylık zamlar yapılacak. Biz her zaman emekçinin yanındayız. İşçilerimizin haklarını korumak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz.” dedi.

2020 yılından bugüne Iğdır’ın çehresinin değiştiğini ifade eden Vali/Belediye Başkanvekili Turan, “4 yılda çok önemli hizmetler yaptık. Serhat şehrimiz Iğdır’ımızı hak ettiği hizmetlerle ve projelerle buluşturduk. Bu hizmetlerimizde ekip arkadaşlarımızın ve emekçi kardeşlerimizin de rolü çok büyük. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Belediye-İş Sendikası Başkanı Himmet Bozan ise, “Süreç boyunca desteğini esirgemeyen ve her zaman işçilerimizin yanında olan Sayın Valimize teşekkür ediyorum.” dedi. Haber: Zeki Şıktaş

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası