AYAZ’IN MESAJI: “BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR”

Tarih : 2024-02-12 / Kategori : Siyaset

AYAZ’IN MESAJI: “BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR”

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala Ak Parti Iğdır İl Başkanı Ali Kemal Ayaz'ın gündeme dair değerlendirmelerini ve fikirlerini aldık. 

Ak Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz: ”Bu seçimi Allah’ın izniyle alacağız. Elbette küskünlükler, kırgınlıklar vardır ve olacaktır da ama gönülleri almak, seçmenimizin ayağına gidip kendimizi ifade etmek bizim işimiz, görevimizdir.” dedi. 

SORU: KÜSKÜNLÜK VE KIRGINLIKLARDAN KASTINIZ NEDİR, KİMLERDİR BUNLAR? 

CEVAP: Aslında iktidarda olan her siyasi partinin muhatap olduğu konulardır bunlar. Çünkü mutlak memnuniyet sağlamak çok zordur. Ama biz halkımızın memnuniyetini azami seviyeye indirmek için gece gündüz demeden azimle çalışıyoruz. 

Ben hiçbir zaman nefis yapmıyorum. Eğer bir vatandaşımız bize gönül koymuşsa, vatandaşımız haklıdır diyorum. Çünkü her bir vatandaşımızın çözüm bekleyen işi vardır, talebi vardır. Sayın vekilimiz Cantürk Alagöz ile birlikte gece gündüz demeden gelen talepleri çözmeye çalışıyoruz. Sorununu çözemediğimiz hemşerimize sorununun çözülmeme sebebini söylediğimizde bile bazen kırgınlıklar, küslükler olabiliyor. Bunu da gidip kendisine izah ederek gönlünü alıyoruz, almaya çalışıyoruz. 

SORU: DAHA ÇOK HANGİ KONULARDA ELEŞTİRİLİYORSUNUZ? 

CEVAP: Aslında bunun bir kriteri yoktur. Mesela insanlarımız işsizlikten şikayet ediyordu. Iğdır Belediyesine 250 civarında bir işçi ve büro memuru alımı gerçekleştirdik. Haklı olarak herkes işe girmek ister. Ancak sınırlı bir sayı söz konusuydu. Ben niye olmadım diyen vatandaşımız normal şartlarda haklı ama hepsini almamız da imkansızdır. Hiç alım yapılmasa, "işçi alımı yapmadın" denilecek, alım olduğunda da "ben niye girmedim" deniliyor. Ya da zengin çocuklarını niye işe aldınız deniliyor yahut işçi alımlarından para alındı deniliyor. 

Ben kendi adıma söylüyorum. İşçi alımlarından her kim bir kuruş para almışsa alan alçaktır, şerefsizdir, namussuzdur. Konu bana da çokça geldi, kim kimden almış ise ismini söyleyin gerekeni yapalım dedim, kimse çıkıp ben şu kişiye para verdim demedi. İsminiz saklı kalacak, işinizden olmayacaksınız yeter ki isim verin dedim yine bir kişi çıkıp isim vermedi. 

Bu yıpratmaya yönelik birtakım dedikodudan ve iftiradan ibaret sözlerdir. 

Ben iftiradan, kul hakkından Allah’a sığınırım.

Elbette her kişi aynı fikirde, aynı siyasi görüşte olacak diye bir şey yoktur. 

Ama ayrı görüşte olduğu için iftira etmek de insanlığa yakışmaz.

SORU: SİZİ DE İHALE ALMAKLA SUÇLUYORLAR...

CEVAP: Bunu daha önce de sizin aracılığınız ile açıklamıştım. 

Ben Ak Parti İl Başkanı olmadan önce Türkiye ve Gürcistan’da inşaat yapan biriydim. Iğdır’da yaptığım projeler bellidir. Ben ve ağabeyim mimar ve mühendis olarak 22 yıldır inşaatçıyız. İnşaat sektöründe iştigal eden tüm meslektaşlarım zaman zaman para kazanmış, zarar etmiş ama işlerini devam ettirmişlerdir. 

Ben il başkanı olduğumda işimi durduramazdım ki, bu benim geçim kaynağım, mesleğim. Ama il başkanı olmam hasebiyle sürekli yakıştırmalar, yıpratmalar oldu, şimdi de kısmen yapılmaktadır. Yine diyorum, kul hakkına girmemek gerekir. İnsanları işiyle, ekmeği ile karalamak Allah’ın hoşuna gitmez. 

Diğer yandan eskiden olduğu gibi dosyaları koltuğuna alıp kurumda ihaleye girme devri artık kapanmıştır. Her bir firma iş yerinde oturduğu yerden Türkiye’nin dört bir yerinde yapılan ihaleye girebilir, ihaleyi alabilir ve kimse de engel olamaz. 

SORU: PARTİNİZ VE YÖNETİMİNİZ ZAMAN ZAMAN ELEŞTİRİLİYOR, BU KONUDA NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ. 

CEVAP: Siyasette değişmeyen tek kural budur. Mesela Ak Parti İl, İlçe, Belde, teşkilatları, teşkilatların kendi içindeki diğer birimler çok geniş bir aile yapısını oluşturur. Göreve gelen kişinin özel hayatında yaptığı bir olumsuzluk ne acıdır ki hemen partiye mal edilir. 

Hele ki bu parti iktidarsa dedikodu çığ gibi büyür. 

Dediğim gibi bu konu tüm siyasi partiler için geçerlidir. Her parti de kendi tabanı tarafından bu minvalde sürekli eleştirilir. 

Bizim partimiz de göz önünde, iktidar olan ve başarı elde etmiş bir partidir. Doğal olarak bu tarz eleştiriler olur. Keşke hiçbir sıkıntı olmasa, keşke hiçbir arkadaşımız özel hayatında hata yapmasa… Bu, siz de takdir edersiniz ki, imkansız ötesi bir durumdur. Hepimiz etten kemikten yaratılmış, nefis taşıyan insanlarız. Birimiz o anki ruh haliyle toplumun hoşuna gitmeyecek bir davranış içinde olabilir. Ama bunun bir koca camiaya mal edilmesi elbette ki doğru değildir. 

Genel merkezimizde, il teşkilatlarımızda sürekli üyelerimize şu telkinde bulunuyoruz: Hoşgörünüzden asla taviz vermeyin. İnsanlara tepeden bakmak bizim fıtratımızla örtüşmemektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın emir ve direktifleri dışına kesinlikle çıkılmamalıdır şeklinde konuşmalar yapılmaktadır. 

Kesinlikle hiçbir hatayı savunma tarafı olmadım. Öz eleştiriye açık oldum. Yönetimimizin de böyle olmasını istedim. 

SORU: YATIRIMLAR KONUSUNDA NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ

CEVAP: Ben İl Başkanlığına geldiğim günden itibaren çok ciddi mesai harcayarak hem belediyemiz aracılığı ve hem de valiliğimiz aracılığı ile şehrimize birçok yatırımın gelmesine vesile olduk. Ak Parti’de teşkilatlara verilen önemi anlatmama gerek yoktur. Ak Parti iktidarında bakanlıklar teşkilatların taleplerini dikkate alır, öncelik durumuna göre mutlaka değerlendirir ve gereğini yapar. 2021-2023 yılları arasında Iğdır’da yapılan yatırımları sıralarsak eminim ki gazete sayfası yetmez. 

Belediye olarak yapılan işler Iğdır’ın 50 yıl içinde yaptığı hizmetten fazladır. İskender Iğdır bulvarı devasa bir yatırımdır mesela. Kanalizasyon ve su Iğdır’ın yıllardır kanayan yarasıydı. Milletimiz yıllardır arsenikli su kullanıyordu. Yeşil Kuşak hiç kimsenin hayal bile edemeyeceği bir yatarımdı. Millet bahçesi ve Kütüphane hakeza aynı şekildeydi. Yaz aylarında her gün evlenen birçok gelin ve damadımız millet bahçesini ziyaret edip fotoğraf çektiriyor. Parklar, taziye evleri, sosyal yaşam merkezleri, su arıtma tesisi, yolların genişletilmesi başlı başına büyük hizmetlerdir. 

Mesela yıllardır Özgür mahallemize imar yapılamıyordu. Adı gibi özgürleşemiyordu. Yüzlerce evin yolu, suyu, elektriği yoktu. Mevcut arsaları para etmiyordu. Hiçbir belediye başkanı da cesaret edip bu işe el atamıyordu. Kayyum Belediye Başkanı Hüseyin Engin Sarıibrahim ve Ercan Turan valilerimiz bu işe el atmış, hükümetimiz desteklemiş, şehrimizin çehresini değiştiren yatırımlar yapılmaya başlanmıştır. 

Iğdır genelinde yapılan okul, spor salonu, yüzme havuzu, hastane gibi yatırımları listelediğimizde 100’ün üzerinde yeni hizmet binasına şehrimiz kavuştu. 

Mesela Sayın vekilimiz Cantürk Alagöz’ün verdiği müjde ile Iğdır ovasının sulamasında önemli bir yere sahip olan Tuzluca depolama barajının ihale aşamasına gelmesi büyük bir başarıdır. Hakeza  yine sayın vekilimizin verdiği müjde ile 400 yatak kapasiteli devlet hastanesinin 600 yataklı devlet hastanesine çıkarılması ve aynı zamanda ihale hazırlıklarının başlaması şehrimiz açısından önemli bir gelişmedir. 

Zengezur koridoru hayal değil. Hatta halkımızın hayal edemediği gelişmeler yaşanacaktır şehrimizde. Doğalgaz boru hattı, otoyol, ve tren yolu hepsi bir pakette ihale edildi. Iğdır’da serbest bölge kurulması için çok ciddi çalışmalar yürütülmektedir. Ermenistan kapısının açılması an meselesidir. Bu gelişmelere Iğdır’ı hazırlamak takdir edersiniz ki kolay şeyler değildir. 

Ben demiyorum ki hiç hata yapmadık, her işte dört dörtlük bir çalışma ortaya koyduk. Yukarıda da değindiğim gibi hepimiz etten kemikten yaratılmış insanlarız. Mutlaka hatalarımız olmuştur, olacaktır da. Ama kastla, bilinçli yapılan hatalar değildir bunlar. Büyük fotoğrafa bakmamız gerekiyor. 

Kişilerle uğraşmak yerine büyük fotoğrafa bakıp Iğdır’ın yarını için yapmamız gereken yatırımlara odaklanmalıyız. 

Önümüz yerel seçim. Bu ortamda kırgınlıkların, küskünlüklerin gündeme getirilmesi, kişiler üzerinden tavır konulması hiç doğru şeyler değildir. 

Biz, "Ülkü Öcal bu seçimi kazanmalıdır" derken yukarıda sıraladığımız yatırımların devamının sağlanması için istiyoruz. 

Şehrimizin kalkınması, modern bir şehre kavuşması için istiyoruz. 

Şehrimizin Zengezur koridoru ve Ermenistan kapısı açıldığında alt yapısının buna hazır hale gelmesi için istiyoruz. 

Şehrimizin batı illerinden bir farkının olmaması için istiyoruz. 

4 yılda belediyecilik adına yapılan hizmetler bir anlamda memur anlayışı ile yapıldı, şimdi ise merkezi hükümetin desteği ile sivil bir anlayış ile devam edecektir. 

Ne şehrimizin imarla ilgili bir sorunu kalacak, ne plan tadilatları sürüncemede bırakılacaktır. 

Malumunuz birçok mahallemizde yapılaşma kat artışı sebebiyle bitirilemedi. Yapılaşma bitirilemediği gibi görüntü kirliliği de yaratmaktadır. Bu sorunların sivil otorite ile daha kolay çözümünü sağlamak için Ülkü Öcal diyoruz. 

İş İnsanlarımızın kalkınmaya yüz tutmuş şehrimizde yatırım yapmalarını teşvik etmek için Ülkü Öcal diyoruz. 

Şehrimizin kadirşinas halkından ricam şudur. Öncelikle fitneye, fesada geçit vermeden birlik ve bütünlüğünüze halel getirecek davranış içinde olanlara asla geçin vermeyiniz. 

Bu şehir farklılıkları ile güzeldir. 

Bu şehir renkleri ile güzeldir. 

Bu şehir kardeşlik bağları ile birbirine kenetlenmesi ile güzeldir. 

Bu şehri daha güzel yapmak için el birliği, gönül birliği, güç birliği oluşturmamız gerekmektedir. 

Bunun için her bireyin kendini bulabileceği yegâne parti Ak Parti ve Ülkü Öcal’dır...

Sayın Başkan yaptığınız açıklamalardan ötürü teşekkür ederiz.

                                                                                                       RÖPORTAJ: Cabbar Şıktaş 

Foto Galeri
AYAZ’IN MESAJI: “BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR” AYAZ’IN MESAJI: “BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR”

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası