IĞDIR'DA YAŞAYAN KARAKOYUNLULAR’DAN CUMHUR İTTİFAKI ADAYI ÜLKÜ ÖCAL’A DESTEK

Tarih : 2024-02-15 / Kategori : Siyaset

IĞDIR'DA YAŞAYAN KARAKOYUNLULAR’DAN  CUMHUR İTTİFAKI ADAYI ÜLKÜ ÖCAL’A DESTEK

  Iğdır'da yaşayan ve Iğdır'da oy kullanacak olan Karakoyunlular Cumhur ittifakı adayı Ülkü Öcal'a destek verecekler.

      Ak Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz, Önümüzde önemli bir süreç var seçime gidiyoruz. Sayılı günler kalan bu süreçte oyumuzu kullanacağız. Ya boynumuzu bükeceğiz. Yada göğüsümüzü gere gere gideceğiz. Yukarıda Allah aşağıda sizlerin desteği ile biz bu sokaklarda göğüsümüzü gere gere hep beraber yürüyeceğimize ben inanıyorum. Bu yoğun kalabalık ile sizlerin nasıl bir Iğdır istediğinizin farkına varıyorum. Bu sürecide sizlerin desteği ile çok iyi bir sonuç elde ederek kazanacağımıza inanıyorum. Bu günde sizlerle bir araya gelerek bu programı düzenleyerek Belediye meclis üyesini sizlerin belirlemesini istedik. Bu düşüncede Başkan Adayımız Ülkü Öcal’dan geldi. Bu kararıyla belediye meclis üyelerini halkla beraber seçme kararı aldı. Seçilecek arkadaşımızın ülkü başkanımızın elini rahatlatacak, ona destek olacak, ufkunu açacak, onunla yol yürüyebilecek biri olmasını ve bunun karakoyunlu kardeşlerimizden birisi olmasını istiyoruz. Bu bağlamda seçeceğiniz adayla beraber hepinizi desteğine ihtiyacımız var. Biz gittikten sonra kendi aranızda istişare yaparsınız. Burada Karakoyunlu olarak yönetimimizde olan Kazım Akıcı Kardeşimiz var. Onun üzerinden seçilecek ismi bizlere iletilmesini bekliyoruz. Iğdır Tarihi bir seçime gidiyor. Obunu dedi bu bunu dedi. filanca onu dedi. Sözlerini seçime kadar kapatalık birlik için haraket edelim ve hep beraber 1 Nisanda başı dik ve göğüsümüzü dik hep beraber yürüyelim.”dedi.
 
Cumhur ittifakı adayı Ülkü Öcal’ın daveti üzerine bir araya gelen Karakoyunlulara hitaben yapmış olduğu konuşmada, Iğdır Belediyesinde uzun yıllardır başkan yardımcılığı görevini yürütmekteyim.  Iğdır’ın kalkınması için gece gündüz demeden çalıştık. Ama yapmış olduğumuz bu hizmeti iki katına çıkararmak için iktidar belediyesi olmamız şart elimizin güçlü olması gerekiyor. Bu kapsamda Iğdır’da yaşayan siz değerli Karakoyunlu halkının desteğine büyük ihtiyacımız var. İnşallah hedefimize ulaşacağız. Seçmde burdaydım seçimden sonrada burda olacağım. Çünkü bizim Iğdır’dan başka gidecek bir yerimiz yok. Ne demek istediğimizi anladınız.  Geçen Milletvekilliği seçiminde birlik ve beraberliğin gücünü gördük. Bu birlik ve beraberliği dahada güçlendirerek 31 Mart Akşamı Iğdır’da belediye başkanlığını alacağız.  Bu süreçte bizlere destek veren öncelikle sizlere, Tüm Iğdır halkına, Sayın Milletvekilimiz Cantürk Alagöz’e,  Ak Parti İl Başkanımız Ali Kemal Ayaz’a, MHP İl Başkanı Hüseyin Ateş’e teşekkür ediyorum. ”dedi.
 
Öcal, Iğdır belediye meclis üyeleri belirleme çalışmaları kapsamında bizlerin değil sizlerin belirleyeceği bir adayın Karakoyunlu halkını temsil etmesi için sizlerden isim bekliyorum.”şeklinde konuştu.
 
Hacı Hacer Camisi Aş Evinde  bir araya gelen Karakoyunlular Seçimde Ülkü Öcal'a destk vereceklerini, Iğdır'ın hizmete ihtiyacı olduğunu belirterek bunun için Ülkü Öcal'a oy vereceklerini söylediler.
 
Bu arada Iğdır belediye meclis üyesi aday adayını belirlemek için yapılan seçimde Karakoyunlu ilçe halkı aday seçimine gitti.
 
31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Iğdır belediye meclis üyeleri belirleme çalışmaları kapsamında  Karakoyunlu halkına verilen bir üye kontenjan için Iğdır’da ikamet eden Karakoyunlular aday belirlemek üzere kendi aralarında seçime gitti.
 
Yapılan aday belirleme seçimde 5 Aday ismi açıklandı. Adaylar tek tek kürsüye davet edildi, toplam 5  adayın yarıştığı seçimde adaylardan oy çoğunluğunu alan İsmail Aras birinci çıkarak ortak aday seçildi. Haber: Ali Şıktaş

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.