BAŞKAN DİREKSİYONA GEÇTİ

Tarih : 2024-02-26 / Kategori : Siyaset

BAŞKAN DİREKSİYONA GEÇTİ

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ederken Iğdır Milletvekili Cantürk Alagöz sahaya indi ve seçim çalışmalarına hız katmaya başladı.

Başkan Alagöz şehre geldiği ilk gün Iğdır Belediyesi'nin almış olduğu hizmet araçlarından toplu taşıma aracının direksiyonuna geçerek seçim startı verdi.

Iğdır’a geldiği andan itibaren kolları sıvayıp halkla kucaklaşan Cantürk Alagöz'e Iğdır halkı yoğun ilgi gösterdi. Vatandaş bir yandan sorun ve taleplerini iletirken bir yandan da vekille hasbihal etti.

BAŞKANIN GELİŞİ ANINDA FARK YARATTI
Iğdır halkıyla her daim hemhal olan Iğdır Milletvekili Cantürk Alagöz seçim çalışmalarına katılmak üzere geldiği Iğdır’da taziye ve düğün ziyaretlerinin yanı sıra Belediye Başkan adayı Ülkü Öcal ile birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere katılmayı da ihmal etmiyor.
 
BAŞKAN ALAGÖZ BU SEÇİMİ KAZANACAĞIZ DEDİ
Iğdır Milletvekili ve Alagöz Holding Iğdır FK Başkanı Cantürk Alagöz gazetemize yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Ben inanmadığım hiçbir işe kalkışmam. Kalkıştığım işi de ciddiye alır ne gerekiyorsa yaparım. Iğdır’a ilk adım attığımda ben bu şehri ve bu şehrin insanlarını seviyorum demiştim. O günden bugüne ne fikrim değişti ne de sevgimi yitirdim. Aksine sevgim daha çok arttı. Bu şehir de bana kadirşinaslık gösterdi ve 37 bin oy vererek beni milletvekili seçti. Yani beni borçlandırdı. 7 aydır milletvekiliyim. 7 ayda 70 yıl sonrasını ilgilendirecek sorunları çözüme kavuşturacak girişimlerde bulunmuş, birçoğunun ihalesi yapılmış, birçoğu hizmete girmiş ve birçoklarıyla da ilgilenilmektedir.
7 ayda bir müteahhit bir inşaatın işlemini bitiremezken biz devlet makamlarından bu işlerin onayını almayı başarmışız. Birileri çamur at izi kalsın oyunu oynuyor. Bizim çamurla da iziyle de kaybedecek vaktimiz yoktur.
 
Biz şehrimize, halkımıza bir tık daha fazla nasıl yararlı olabiliriz, buna kafa yormak durumundayız.
 
Şunu da kabul ediyorum, elimizde sihirli değnek yok bir anda tüm sorunları çözüme kavuşturalım. Iğdır uzun yıllardır ihmal edilmiş bir şehirdir. İnsanlar işsiz kalmış, yatırım hak ettiği ölçüde gelmemiş ya da getirecek kişiler görev almamıştır.
 
Son 4 yılda Iğdır’da birçok iş yapıldı. Hem belediyecilik alanında hem de devlet yatırımları anlamında hiç de küçümsenmeyecek işler yapılmıştır. Bu yapılanlar elbette ki takip gerektiren, istemekle elde edilen yatırımlardır.
 
Bana sorarsanız ben 4 yılda yapılan bunca yatırımı çok az buluyorum. Şehrimizin kalkınması için daha çok yatırım yapılmalı, yıllar sonrasını hesap ederek daha çok kaynak aktarılmalıdır.  
 
Zengezur koridoru ve Ermenistan kapısının açılması projesi beraberinde büyük yatırımların gelmesini de sağlayacaktır. Şu anda Iğdır’da serbest bölge yapılması için yoğun bir mesai harcamaktayız. Bunlar kesinlikle seçim öncesi verilen vaatler falan değildir. Bunlar, üzerinde yoğun çalışılan konulardır.
 
TARTIŞMA ZAMANI DEĞİLDİR
Seçime sayılı günler kala kişiler üzerinden tartışma yaratmak doğru değildir. Kaldı ki hata insanlara mahsustur. Birilerinin hatası var veya yok bunu dedikodu malzemesi yapmak insani etik açısından doğru değildir.
 
Belediye Başkan adayımız Ülkü Öcal hanımefendi tertemiz kişiliği ile halkımıza hizmet yolunda adım atmış, seçim çalışmalarını seviyeli bir şekilde yürütmektedir. Bizlere düşen görev kendisini desteklemek, şehrimizin kalkınması, modern bir şehir olması için gece gündüz çalışacak olan bir kişiyi kazandırmak için çalışmaktır.
 
Birilerine kızıp bir şehrin geleceğini heba etmek doğru olmaz.
 
Halkımızda gördüğüm enerji gerçekten ümit vericidir. Konuştuğum, görüştüğüm kişiler elbette bir takım serzenişler içinde olsalar da bunların ve daha başka sorunların çözümü ha deyince mümkün olmayabilir. Ama heyecanımızı saygıyla karşılıyorlar. Başaracağımıza inanıyorlar ve başaracağımıza inandıkları için de destek veriyorlar.
 
Ben şehrimizin kadirşinas halkını hiçbir zaman göz ardı etmedim, etmeyeceğim de… Yüce Allah ömür verdiği sürece halkımıza hizmet etmeye devam edeceğim. Çünkü ben bu şehri ve insanlarını seviyorum.
 
Allah’ın izniyle 31 Mart seçimlerini kazasız belasız geçirip Ülkü Öcal hanımefendiyi kazandırdığımızda şehrimizin kalkınmasına hep birlikte şahitlik edeceğiz.
 
Sizlere söz veriyorum Ankara’nın tüm imkanlarını Iğdır’a seferber edeceğim.” dedi.
 
Sevenlerinin attığı "Iğdır’ın gururu Cantürk Alagöz" sloganı doğrusunu söylemek gerekirse boşuna atılmış bir slogan değildir. Şehre gelir gelmez insanların etrafında kenetlenmesi bunun en belirgin örneğidir.
 
Iğdır’ın ufkunu açan, ülke genelinde tanınmasını sağlayan, iş dünyasında Iğdır ismini zikrettiren değerli Başkanımız Cantürk Alagöz’e Iğdır’a yaptığı katkılarından ötürü teşekkür ederiz.              Haber: Ali  Şıktaş

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.