MHP Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi’nin Açılışı Yapıldı

Tarih : 2024-03-04 / Kategori : Siyaset

MHP Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi’nin Açılışı Yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Iğdır Merkez Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışı vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti. 

Duaların ardından kurban kesilerek açılış gerçekleştirilen açılışa Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclis Üyeleri Adayları Özcan Günsoy, Yıldıray SARCAN, Ali Akgün, Fatih Eroğlu ve  Bulut Aras’ın seçim irtibat bürosunun açılışına MHP İl Başkanı Hüseyin Ateş ve Ülkü Ocakları Başkanı  Alparslan Çelikten, MHP Melekli belde belediye başkan adayı  Mücahit Tanık katıldı. 
 
Açılışta konuşan, Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclis Üyesi Adayı Özcan Günsoy, Aziz Iğdır’lı hemşerilerim, değerli il başkanım,ülkü ocakları başkanım her biri birbirinden değerli yol ve dava arkadaşlarım sizleri en samimi duygularım ve tüm içtenliğimle selamlıyorum.Hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
 
Konuşmama başlamadan önce başta gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere  tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
 
Sevgili Iğdırlı hemşerilerim bugün burada 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde il genel meclis üyeliği seçimlerine katılan partimizin seçim koordinasyon merkezinin açılışını yapma gayesiyle toplanmış bulunmaktayız. Bizi bundan önce de  olduğu gibi bu günde yalnız bırakmayan siz değerli hemşerilerime partim ve şahsım adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum.31 martta yapılacak  olan yerel seçimlerin türk   demokrasisi için Iğdır’ımız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
 
 Bildiğiniz ve ilan edildiği üzere cumhur ittifakının bileşenleri olan ak partinin ve partimizin genel başkanlarının tayin ve takdirleriyle partimiz Iğdır da aday göstermeyerek ak parti aday Ülkü Hanımı destekleme kararı almışlardır. Milliyetçi Hareket Partisini birer neferi  olarak bizler her iki parti liderlerini almış oldukları bu karara saygı duyuyoruz. Alınmış olan bu kararın arkasında olduğumuzdan ve ittifak adayı Ülkü Hanımın seçilebilmesi için MHP olarak elimizden gelen tüm gayreti içtenlikle ve tüm samimiyetimizle göstereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.Cumhur ittifakının bileşenleri olarak bizler el birliği ile birbirimize destek verecek ve inşallah Iğdır’da  Ülkü Hanımı  başkan yapacağız .
 
DEĞERLİ HEMŞERİLERİM
Partimiz yapılacak olan bu seçimde ığdır merkezde belediye başkan adayı göstermediği için sadece il genel meclisi üyeliği seçimlerine kendi adı ve amblemi ile katılma kararı almıştır.Ancak son birkaç gündür aldığımız duyumlar ve seçim büromuzu bizzat görüp gelen kişilerden ve sosyal medyadan aldığımız tepkilerden vatandaşlarımızın içerisinde mhp nin Iğdır da belediye başkan adayı olmadığı için seçim girmediği yönünde bir yanlış kanının oluştuğunu gördük.Değerli hemşerilerim mhp belediye başkanlığında aday göstermemiş olsa da  il genel meclisi üyeliği seçimlerine cumhur ittifakı ortağından ayrı ve bağımsız olarak kendi adayları ile seçime girmektedir.İl genel meclisi üyesi adayları olarak  ben ve diğer  aday arkadaşlarım  MHP nin  İl genel meclisi üyesi adayları  olarak seçmenler olarak çıkmış bulunmaktayız.Mhp adayları olarak bizler 31 martta yapılacak olan il genel meclisi üyeliği seçimde siz değerli Iğdır halkından oylarınız ile bize destek olmanızı istiyoruz.
 
En son 2023 yılı Haziran ayında  yapılan seçimlerde partimiz istenilen başarıyı gösteremediği için maalesef ki halk arasında MHP Iğdır’da artık bitti. MHP diye bir parti mi kaldı diye olumsuz yorumlarla karşılaşıyoruz.Ben de bu yorumları yapan insanlarımız şunu söylüyorum;Kimi zaman düşsek de tökezlesek de  unutulmamalıdır ki uğrunda binlerce şehit vermiş bir davanın nerferlerinin oluşturduğu Milliyetçi Hareket Partisinin ülkemizde ve Iğdır’ımızda bitmesi diye bu husus asla ve asla söz konusu olamaz.Kurulduğu ilk günden  beri  Iğdır da var olan partimiz nasıl bu güne kadar var olduysa bundan sonra da hep var olacaktır.
 
Iğdır da yapılan bir çok seçim göstermiştir ki yüreğinde  vatan, bayrak, milleti sevgisini taşıyan herkesin seçimlerde  birleşeceği tek ve doğru adres, sığınacak tek liman  bu üç hilalin gölgesidir.Partimizin kapısı binlerce şehit kanı ile yoğrulmuş vatan toprağı ile , bayrağımız ile sorunu olmayan herkese sonuna kadar açıktır.
 
MHP bitti diyenlere inat teşkilatlarımız ile  birlikte adaylar olarak bizler  31 mart ta yapılacak yerel seçimlerde partimizin küllerden yeniden doğup hak ettiği  başarıyı yakalaması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.
 
Tüm samimiyetimle ve içtenliğimle söylüyorum ki aday olurken tek amacım tek dileğim  mahalle, köy, ilçe ,belde ayrımı yapmadan türkmüş kürtmüş hiçbir ayrım yapmadan  Iğdırda yaşan herkes hizmet edebilmektir.Sizlerden  tek isteğim de size hizmet etme yetkisini bana ve arkadaşlarıma vermenizdir. İl genel meclis üyeliği görevini layıki ile yerine getirecek bilgiye de , beceriye de  tecrübeye de sahibiz.Çıktığımız bu yolda allah yar ve yardımıcımız olsun.Bir kez daha bize desteği gelen sizleri sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.” şeklinde konuştu. 
 
  Açılış sonrası Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı ve İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezini ziyaret ettiler.
 
Ziyarette MHP İl Başkanı Hüseyin Ateş, Ak Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz ve Belediye Başkan Adayı Ülkü Öcal ile birlikte birlik ve beraberlik mesajı verdiler. 
 
     Haber: Zeki Şıktaş

Foto Galeri
MHP Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi’nin Açılışı Yapıldı MHP Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi’nin Açılışı Yapıldı MHP Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi’nin Açılışı Yapıldı

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.