Vali Ercan Turan'ın "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Mesajı

Tarih : 2024-04-23 / Kategori : Genel Haber

Vali Ercan Turan'ın

 Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 104'üncü yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Türk milleti olarak büyük bir coşkuyla, gururla ve sevinçle kutluyoruz.

İstiklâl Mücadelemizi zaferle taçlandıran kahraman ecdadımız, 23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisini açarak millet iradesinin gücünü tescillemiştir. Bağımsızlık mücadelemizin en güçlü ışığı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, aziz milletimizin egemenliğinin teminatı olmuştur. 
 
Geleceğimizin teminatı olan kıymetli çocuklarımızın bağımsızlığın teminatı olduğunu her fırsatta dile getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Millet Meclisinin açıldığı büyük günü tüm çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. Şanlı tarihimizden aldıkları güçle geleceğimizi şekillendirecek olan sevgili çocuklarımız, müreffeh bir Türkiye’nin ve sevgi dolu bir dünyanın inşasında önemli roller üslenecektir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Meclisimizin 104’üncü kuruluş yıl dönümünü ve tüm çocuklarımızın bayramını kutluyorum.
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis’teki tüm milletvekillerini ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.
 
Ercan TURAN
    Iğdır Valisi

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası