Serdar ÜNSAL HOCALI ŞEHİTLERİNİ RAHMETLE ANARKEN
Tarih : 2008-02-26
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSAL     Yıllar boyunca Türk hakimiyetinde yaşayan ve Türk milleti tarafından korunan Ermeniler Osmanlı imparatorluğunun dağılma sürecinde yıllarca ekmeğini yediği Türk milletine isyan bayrağı açarak masum insanları öldürerek 1915-1920    yıllarında katliam yapan Ermeni çetecileri binlerce masum  Türkü şehit etmiş diri diri insanları evlere damlara doldurarak yakmıştı.
 Yıllar önce bu katliamı yapanların torunları   1992 yılında Azerbaycan'da bir kere daha ortaya çıkarak Karabağ’da, Hocalı’da, Şuşa’da  çoluk çocuk kadın demeden savunmasız   yüzlerce Azerbaycan Türk'ünü şehit etmişlerdir. Sanki  insan değilmiş gibi hayvanlaşan bu  Ermeni çetecilerin Hocalı’da yaptığı katliamı Türk Dünyası unutmayacaktır.
 1915 –1920-1992 yılında Türk milletine karşı   katliam yapan Ermeniler birde utanmadan Avrupa da sözde soykırım iddiaları içine girmekte Türk devletini ve milletini suçlamaktadırlar. Daha dün Hocalı da yaptıkları insanlık dışı katliamı görmezlikten gelen Ermeni çeteciler Avrupa'da, ABD’de kurdukları lobilerle Türkiye'yi sözde soykırım iddiaları ile mahkum etmeye çalışıyorlar.
 Ermenilerin gerçek yüzlerini 21. yüzyılda Karabağ’da, Hocalı’da, Şuşa’da yaptıkları insanlık dışı katliamları da görebiliriz.
Hocalı katliamının yıldönümünde şehitlerimizi bir kere daha rahmet le anarken savunmasız çoluk çocuk, kadın yaşlı demeden şehit eden  Ermeni komitacıları yamyamları   da Allah'a havale ediyorum. Bugün Azerbaycan da Ermeni zülmünden kaçıp gelen çadırlarda, vagonlarda, yurtlarda perişan bir şekilde yaşayan binlerce insanın dramını yakından gören, onlarla yaşayan bir gazeteci olarak, bütün hür dünyayı gerçekleri görmeye sözde soykırım yalanlarının peşinden gitmemeye davet ediyorum. Bir milyon Azerbaycan Türk'ünün feryadını hür dünya artık duymalı, kulaklarını tıkamamalı.. Yurt, toprak özlemiyle yanan bu insanlar topraklarına dönmeli...ister barışla ....İster silahla... savaşla.. artık bıçak kemiye dayanmış, sabır kalmamıştır. Tren vagonlarına kundaktaki bebek olarak gelenler şimdi 16 yaşında ve hala tren vagonlarında yaşıyor. Bu insanlık ayıbı sona ermeli.. Azerbaycan devleti, Ermenilere gereken dersi vermelidir. Beklemenin bir hayrı yoktur. Çünkü BİR milyon kaçkın "Kana Kan intikam diyor. Toprağımıza dönelim savaşalım diyor." Unutulmasın ki, şairin dediği gibi " Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak eğer uğrunda ölen varsa o da vatandır"
 Toprak uğrunda savaşan kimse yoksa  birileri rahatım bozulmasın diye yerinden kıpırdamıyorsa, İnsanlar 16 yıldır evlerinden uzak yarı aç yarı tok yaşıyorsa bu işin sonu yoktur demektir.
 Avrupa birliği, ABD kendi menfaatleri için Ermeni'ye birşey demiyor Azerbaycan halkını barışla halledilecek merak etmeyin diye oyalıyorsa bu işin sonu yoktur.
 Yıllarca terör örgütüne Türkiye'de destek veren AB ve ABD işin ucu kendilerine dayanınca Türkiye haklı demeye başladı bile...Ve yıllardır susan Türk ordusu terör örgütüne gereken dersi veriyor şimdi...!
 16 yıllık vatan hasreti bitmeli..! Artık Azerbaycan devleti de Ermenilere gereken dersi vermeli..!  Acaba zamanı gelmedi mi!?

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.