Üniversite bir yerin gelişmesi için çok önemli dinamiklere sahiptirler. Iğdır'da Üniversitenin açılmasıyla birlikte birçok alanda gerçekleşecek olumlu değişiklikleri hep birlikte göreceğiz. Özellikle esnaflarımız üniversitenin açılmasıyla gelişmelere ayak uydurarak bu konudaki nimetlerden yararlanacakların başında gelecekler. Daha önce Kafkas Üniversitesine bağlı olarak açılan Ziraat Mühendisliği Fakültesi 2008-2009 eğitim öğretim yılında 30 öğrenci ile eğitim hayatına başlayacak ve artık İlimizde açılan Iğdır üniversitesinin nimetinden faydalanacaktır. Iğdır'da kurulan Ziraat Mühendisliği Fakültesi için Iğdır belediyesinin boşalttığı ve birkaç yıldır atıl durumda bekleyen binası tahsis edilmiştir. Ancak fakülte binası için bu binanın hem iç hem de dış yapısının değiştirilmesi ve ciddi bir onarımdan geçmesi gerekmekteydi.
 Bu fakülteye dekan atanan Prof. Dr. İsa ÖZAYDIN imkânsızlıklara rağmen bir yıldır gecesini gündüzüne katarak çalışmış ve çaba harcayarak ortaya çok güze bir eser çıkarmıştır. Prof. Dr. İsa ÖZAYDIN aynı zamanda Kars Kafkas Üniversitesinde Veterinerlik Fakültesinde Cerrahi Anabilim dalı Başkanlığını da yürütmektedir. Yoğun akademik çalışmaları, Kars'taki işi, bunun yanında bir sürü ekonomik olumsuzluklara rağmen İsa Bey sürekli Iğdır'a gelerek aynı zamanda Ziraat Fakültesinin işleri ile ilgilenmiştir. Bütün bu uğraş ve çabalar sonucunda Iğdırımıza ve çevresine hizmet edecek, gençlerimizin eğitim göreceği, tarım ve hayvancılık bölgesi olan bu yöreye ve ülkemize Ziraat Mühendisleri yetiştirecek bir eser ortaya çıkarmıştır. Geçtiğimiz hafta sonu birkaç eğitimci arkadaşımızla fakülte binasını dolaştık ve yapılanları yerinde görme imkânı bulduk; derslikleri, laboratuarları, öğrenciler için kantin ve diğer eklentileri, öğretim görevlileri için düşünülen odaları gördükten sonra içimiz coştu ve inşallah diğer fakülte binalarımız da böyle olur dedik.
 Bütün Iğdırlı hemşerilerimizi burayı yerinde görmeye davet ediyorum. Gördükten sonra Prof. Dr. İsa ÖZAYDIN'ın yaptıklarını takdir etmek ve gelecekte de neler yapabileceğine şimdiden şahit olmalarını bekliyorum. Şunu da hemen belirtmeliyim ki Iğdır'ımızda Ziraat Fakültesi için birçok yönetici, kamu çalışanı ile sivil toplum örgüt yöneticileri maddi ve manevi katkılarda bulundular. Ziraat fakültesi yaptırma ve yaşatma derneği başkanı Kamil Aslan ve bütün emeği geçen herkese Iğdırlılar adına teşekkürlerimi sunuyorum.
            Iğdır'ı bilen Iğdır için çalışan değerli hocamız İsa bey'i ileride daha güzel mevkide görmek dileği ile bir kez daha Iğdır'a yaptığı hizmetlerden dolayı kutluyor, Iğdırlılar adına teşekkür ediyorum.

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.