Serdar ÜNSAL DOKTORLARIMIZIN KIYMETİNİ BİLELİM..
Tarih : 2008-08-11
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSAL      Türkiye'nin en uç noktası Iğdır'da yaşamak bizim için bir şans mı, şanssızlık mı bilmiyorum. Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlere 1000-1500 kilometre uzakta yaşamak…Iğdırlının kaderi..Bunu değiştirmek mümkün değil..!
       Bir rahatsızlık anında en yakın donanımlı hastanesi olan Erzurum İline gitmek 4-5 saat…sürmekte..
     Eskiden sağlığımız Allaha emanetti. Daha birkaç ay öncesine kadar bende öğle düşünüyordum. Şimdiyse bence doktorlarımıza  emanet diyebilirim. Belki çoğunuz bu görüşe katılmayabilirsiniz. Ama gerçekten de  devlet hastanemizde mesleğini seven, görevinin bilincinde tecrübeli, büyük hastanelerde çalışmış değerli doktorlarımız vardır.Bu doktorlarımızın da (  istisnalar hariç ) gözleri ve gönülleri toktur. Para canlısı değillerdir. İlada para ver ameliyat edeceğim demezler. Versenizde kabul etmezler. Onlar için sizin sağlığınız iyileşmeniz önemlidir. Çünkü onlar Hipokrat yeminlerine bağlıdırlar.
       Geçenlerde devlet hastanemizde yapılan bel fıtığı ameliyatına şahit oldum. Operatör Dr. Mustafa Vatansever ve Okan Kehyaoğlu  büyük şehirlerde yapılan bel fıtığı ameliyatını mikro cerrahi sistemi ile başarılı bir şekilde yaptılar. Hastaneye alınan yeni cihazlarla büyük şehirlere gitmeler azalmış durumda. Ulturasyon cihazları, kalp ekosu, çekim cihazları alınarak hastalar en iyi şekilde muayene ediliyor. Doktorlar, hemşireler büyük şehirlerdeki özel hastaneleri aratmayan güler yüzlülük ilgi alaka gösteriyorlar. Kısaca doktorundan hemşiresine, idaresine, hizmetlisine kadar herkes görevini layıkıyla yapıyor diyebiliriz.
     Zaman zaman ortaya çıkan ufak tefek aksaklıklar özellikle poliklinik kayıtları dışında işler yolunda diyebiliriz. Kurulan kan bankasında her an kan bulmak mümkün.
     Bunun için doktorlarımızın kıymetini bilelim. Iğdır'ımızda fedakarca görev yapıyorlar. Bizlere hizmet veriyorlar.
Iğdır halkının sağlığı için fedakârca çalışan görev yapan bütün Iğdır Devlet hastanesi çalışanlarını yürekten kutluyor başarılar diliyorum.
   Çünkü Türkiye'nin en sonunda yaşamak, sınırların bekçiliğini  yapmak bir şansızlıksa !.. Görevinin sorumluluğunu bilen tecrübeli doktorların olması da bir şanstır bence…

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.