Serdar ÜNSAL OKUL SERVİSLERİ ÖLÜM SAÇIYOR!...
Tarih : 2007-10-01
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSALGeçen gün acı bir olay yaşandı daha hayatının baharında bile olmayan düyayı yeni tanımaya çalışan minik bir öğrenci servis şofmörünün hatası yüzünden bu düyayaya veda edip gitti.

İnönü ilköğretim okulu birinci sınıf öğrencisi Fatma Nur Akar okul dönüşü evinin önünde araçtan inerken aracın haraket etmesi üzerine servis aracının altında kalrak can verdi. Olayı duyan herkesi şoka sokan yüreğini parcalayan bu kazanın sorumlusu kim?..... Servis şoförü mü?

Yoksa bu minübüslere servis aracı olarak öğrencileri taşımalarına izin verenler mi? Peki, her ehliyeti olan, minübüsü sahibi kişi servis şoförü olabilir mi? Bunları kim denetliyor?

Servis aracı olmalarına kim izin veriyor.? Servis araçları acaba 2006-2007 yılında kaç defa denetlendi.?

Kaç kişiye fazla yolcu taşımadan ceza yazıldı? Servis şoförlerine seminer kurs verildi mi bunlarla toplantı yapıldı mı? Bütün bu soruların cevabını vatandaş merak ediyor…

Umarım bu son kaza olur. …

Daha öncede kamuoyuna yansımayan okul servislerinden düşmeler olmuştu… Yetkililer gereken tedbiri alırlar… Yürekleri yakan bu kazanın anne baba ve yakınların yüreğinde derin izler bıraktığını unutmayalım..

Dünyalar tatlısı minik Fatma Nur'un sınıfındaki arkadaşlarının göz yaşlarını ve haykırışlarını görmek yürek isterdi…Miniklerin gözyaşlarına dayanamayan okul müdürü Murat Aydoğdu,rehber öğretmen Canan Avşar'ın çekim yapan biz gazetecilerin,öğrenci velilerinin göz yaşları hatırına durdurun bu trafik canavarlarını…..

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.