Serdar ÜNSAL 3 MAYIS TÜRKÇÜLER GÜNÜ
Tarih : 2007-10-01
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSALBugün, Türküm demenin adeta suç sayıldığı bir ortamda, Türküm, diyen Türk olmakla gurur duyan, Ne Mutlu Türküm demekten çekinmeyen herkesin, Türkcüler günü kutlu olsun.

3 Mayıs Türkçüler Günü'nü bu yıl da coşkuyla kutluyoruz. Türkçülük bayrağı şerefle dalgalandıkça bu gün ebediyen kutlanacaktır. Genç Türkçüler, onu kutsal bir emanet olarak nesilden nesile taşıyacaklardır.

3 Mayıs, 1944'te Türkçülere reva görülen cefalı bir dönemin başlangıcı olmuştur. Fakat, çekilen eziyetler asla boşa gitmemiş; Türkçülük, budanan bir çınar gibi daha yükseklere erişmiştir. Şimdi emin adımlarla yürüyen Türkçülük, ilerde mutlaka daha güçlenecek ve büyük milletimizin kaderini tayin edecektir. O mutlu günlere erişmek için, bütün Türkçüler sağlam yürekle çalışmaya ve ülkü mücadelesini aksatmadan yürütmeye mecburdur. Yaşadığımız dönemde ülkemize yöneltilen tehditleri ve muhtemel tehlikeleri görmezden gelemeyiz. Türkiyemizin birliğine ve bütünlüğüne kast eden elleri artık iyice tanıyoruz. Cumhuriyetimizin temel ilkeleri ayaklar altına alınmak istenmektedir. On binlerce şehidin kanı pahasına, büyük fedakârlıklarla kurulmuş olan cumhuriyet, gizli ve sinsi emellere kurban edilemez..

3 Mayıs'ın adı "Türkçüler Bayramı, Türkçülük Bayramı, Türkçülük Günü, vs." değil, "Türkçüler Günü"dür... O günü yaratan Büyük Türkçü Nihâl Atsız'ın konuyla ilgili vasiyeti aşağıdadır: "Bundan sonra 3 Mayıs Türkçülerin günüdür. Ona bir bayram diyemiyeceğiz. Çünkü yıllarla süren büyük ızdırabımız o gün başlamıştır. Ona bir matem demek de kabil değildir. Çünkü bunca sıkıntıların arasında bize büyük bir imtihan vermek, yürekliyle yüreksizi er meydanında denemek, yahşı ile yamanı ayırmak fırsatını vermiştir. O güne kadar tehlikelerden gafil bir çocuk toyluğu ile yürüyen Türkçülük 3 Mayıs'ta gafletten ayrılmış, maskelerin arkasındaki iğrenç yüzleri görmüş, can düşmanlarını tanımış, dost sandığı hainleri ayırt etmiş, hayalin yumuşak bulutlarından gerçeğin sert topraklarına düşmüştür. Böyle sağlam bir sonuca varmak için çekilen bunca sıkıntılar boşa gitmiş sayılmaz. Bundan dolayı biz 3 Mayıs'a Türkçülerin günü deyip çıkıyoruz.

" GÖNLÜNDEKİ YARALARIN KANINI DİNDİR... YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN CİHAN SENİNDİR

. Türkçüler! Türklüğün öz evlâtları! Sizlere hayat, hayatınıza mânâ veren ülkü yolunda yılmadan ve asla ümitsizliğe düşmeden çalışınız. Atatürk'ümüzün, büyük Atsız'ın ve ebedî âleme göçmüş bütün Türkçülerin ruhları sizlerle beraberdir.. Kutsal ülkümüz yolunda harcayacağınız en küçük gayret bile, arkanızdaki nesillere bırakacağınız en şerefli miras olacaktır. Türkçülük Günü, bütün Türkçülere ve Türklüğe kutlu olsun.. Ne Mutlu Türküm Diyene.

KUTLU GÜN

BU GÜN KUTLU GÜNDÜR, YÜRÜYELİM HEPİMİZ

HER TÜRKE ÖRNEK OLSUN BU MUKADDES FİKRİMİZ

TÜRKMEN,ÖZBEK,KIRGIZ...TUTUŞALIM EL ELE

YÜRÜYELİM TURAN A ÇOK BÜYÜK BİR CENK İLE

BU GÜN KUTLU GÜNDÜR,COŞUYOR BU YÜREKLER

HEP AYNI YÖNDE,AYNI SÖZDE DİLEKLER

HARCANMIŞ DİRHEM DİRHEM,BOŞA GİTMEZ EMEKLER

BİZE TOYLAR KURMUŞ,TAHT DEVİRMİŞ TÜRK DERLER

BU GÜN KUTLU GÜNDÜR,TOPLANDI TÜM BOZKURTLAR

KORKUTMUYOR BİZLERİ NİCE SİNSİ KANCIKLAR

DALGALANDIKÇA GÖKTE KURT BAŞLI TUĞ SANCAKLAR

BİZİ KİMSELER DEĞİL ,SADE TANRI YARGILAR

BU GÜN KUTLU GÜNDÜR,EYY MİLLETİM DUYDUNMU

TÜRK TÖRESİNE,YASAYA,HİÇ SORMADAN UYDUNMU

FIRTINALAR KOPARIP TÜM ACUNA YURT SALAN

O EŞSİZ ATALARA HERGÜN SELAM DURDUNMU

BÜ GÜN 3 MAYIS,ATSIZ ATAMA SELAMIM

ONU ANMADIKÇA,HÜSRAN DOLU HER ANIM

SAYGILARLA SEVGİLER TÜM IRKIMA BURADAN

HAKİM KILACAK TÜRKÜ ACUNA BİRGÜN ELBET YARADAN

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.