Serdar ÜNSAL HOCALI ŞEHİTLERİNİ RAHMETLE ANARKEN
Tarih : 2007-10-01
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSALYıllar boyunca Türk hakimiyetinde yaşayan ve Türk milleti tarafından korunan Ermeniler, Osmanlı imparatorluğunun dağılma sürecinde yıllarca ekmeğini yediği Türk milletine isyan bayrağı açarak masum insanları öldürerek 1915-1920 yıllarında katliam yapan Ermeni çetecileri binlerce masum Türkü şehit etmiş diri diri insanları evlere, damlara doldurarak yakmıştı.

Yıllar önce bu katliamı yapanların torunları 1992 yılında Azerbaycan'da bir kere daha ortaya çıkarak Karabağ da, Hocalı da, Şuşa da çoluk çocuk kadın demeden savunmasız yüzlerce Azerbaycan Türk'ünü şehit etmişlerdir. Sanki insan değilmiş gibi hayvanlaşan bu Ermeni çetecilerin Hocalı da yaptığı katliamı Türk Dünyası unutmayacaktır.

1915 –1920-1992 yılında Türk milletine karşı katliam yapan Ermeniler birde utanmadan Avrupa da sözde soykırım iddiaları içine girmekte, Türk devletini ve milletini suçlamaktadırlar. Daha dün Hocalı da yaptıkları insanlık dışı katliamı görmezlikten gelen Ermeni çeteciler Avrupa'da, ABD de kurdukları lobilerle Türkiye'yi sözde soykırım iddiaları ile mahkum etmeye çalışıyorlar.

Ermenilerin gerçek yüzlerini 21. yüzyılda Karabağ da, Hocalı da, Şuşa da yaptıkları insanlık dışı katliamlarda görebiliriz.

Hocalı katliamının yıldönümünde şehitlerimizi bir kere daha rahmetle anarken savunmasız çoluk, çocuk,kadın yaşlı demeden şehit eden Ermeni komitecileri, yamyamları da Allah'a havale ediyorum. Bugün Azerbaycan da Ermeni zülmünden kaçıp gelen çadırlarda, vagonlarda, yurtlarda perişan bir şekilde yaşayan binlerce insanın dramını yakından gören, onlarla yaşayan bir gazeteci olarak, bütün hür dünyayı gerçekleri görmeye sözde soykırım yalanlarının peşinden gitmemeye davet ediyorum.Bir milyon Azerbaycan Türk'ünün feryadını hür dünya artık duymalı, kulaklarını tıkamamalı..Yurt, toprak özlemiyle yanan bu insanlar topraklarına dönmeli...ister barışla ....İster silahla...savaşla.. artık bıçak kemiye dayanmış, sabır kalmamıştır. Tren vagonlarına kundaktaki bebek olarak gelenler şimdi 15 yaşında ve hala tren vagonlarında yaşıyor. Bu insanlık ayıbı sona ermeli.. Azerbaycan devleti, Ermenilere gereken dersi vermelidir. Beklemenın bir hayrı yoktur. Çünkü bir milyon kaçkın "Kana Kan intikam diyor. Toprağımıza dönelim savaşalım diyor." Unutulmasın ki, şairin dediği gibi "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak eğer uğrunda ölen varsa o da vatandır"

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.