Serdar ÜNSAL ÖĞRETMENLER GÜNÜ
Tarih : 2008-11-24
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSAL     Sevgili meslektaşlarım, bugün öğretmenler günü. Yine her yıl olduğu gibi bu yılda nutuklar atılacak herkes övgüler yağdıracaktır ertesi gün her şey bitecek verilen sözler unutulacaktır. Yine çilekeş, emektar meslektaşım sıkıntılarıyla baş başa kalacaktır. Çünkü öğretmenlik fedakarlıktır ,öğretmenlik kutsaldır.. Bu kutsallığı bilen bizler her türlü sıkıntıya rağmen öğrencilerimizi aydınlatmaya onları topluma örnek öğrenci olarak yetiştirmeye ,onlara Atatürk sevgisini,vatan millet,bayrak sevgisini ,NE MUTLU TÜRKÜM diyebilmenin güzelliğini,gururunu anlatmaya devam edeceğiz.Yılmayacağız,yıkılmayacağız her türlü zorluklara göğüs gereceğiz. Gelecek aydınlık Türkiye'nin mutlu çocuklarını yetiştirmeye devam edeceğiz. Defteri kitabı kalemi olmayan öğrencilere cebimizden para verip  kalem defter  alacağız onları şefkatle bağrımıza basacağız. Okumaya gecen yüksek not alan öğrencilerimizle gurur duyacağız Öğretmenler gününüz kutlu olsun sileri güzel bir yazı ile baş başa bırakıyorum.
 Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmen den, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Atatürk okulun vereceği ılım ve fen sayesindedir ki, Türk milleti, Türk sanatı, ekonomisi, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleri ile gelişir. Atatürk öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyendir. gömleğimizin düğmesi acılınca eliyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayağımıza tas dokunsa bizden önce üzülendir.
Öğretmenler, altın kanatlı kelebeklerdir. çiçeklerin arasından hiç yorulmadan, devamlı uçarlar. Çiçeklerine toz kondurmamaya çalışırlar öğretmen, bir bahçıvandır. En güzel gülleri o yetiştirir. hiç yorulmadan, bıkmadan, usanmadan bahçesindeki güllere su verir ve onların bakımını titizlikle yapar öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur.
Siz kara göklerin yıldızları, ısıtın yurdumuzu sabaha kadar! Ama düşe kalka, ama yiğit, ama umutlu... Alın benim gönlümden de o kadar. Ve onlar, yıldızlar gibi gözleri ısıl ısıl yananlar! Oyuncak için değil, kağıt kalem, kitap için ağlayanlar. Cahit külebı sız öğretmenler "sevgi elcileri" sizin. Sınıfta yasama sevinci, toplumda huzur, ülkede barış, meslektaşları arasında Atatürkçülüğün simgesisiniz.
Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her turlu fedakârlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
Dünyanın en değerli varlıkları olan sız öğretmenler! Bugün, Türk öğretmeninin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yucelığını anma günüdür.Yeşil Iğdır gazetesi olarak  Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle, candan kutluyoruz.

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.