Nihayet beklenen protokol imzalandı…
İmzalanan protokol ile Ne işgal edilen Azerbaycan topraklarından çekilme oldu nede başka bir şey…!!
Protokolün içeriyi nedense hala açıklanmadı…
Açlık içinde kıvranan Ermeniler nedense bin naz ile protokolü imzaladılar…!!
Yüzlerinden düşen bin parçaydı zoraki ABD’nin emri ile imzaladılar…!!
     Hâlbuki açılan sınır kapıları ile Ermeniler nefes alacak İran ve Gürcistan’a olan ekonomik bağımlılıktan kurtulmuş olacaklardır… Buna rağmen diasporanın etkisi ile protokolü gönülsüz olarak imzaladılar.
     Protokol imzalandıktan sonra Azerbaycan’dan arayan bazı gazeteci arkadaşlar” ERMENİ KARDEŞLERİNİZ HAYIRLI OLSUN..!!!!”demeleri beni yürekten yaraladı. Tarihe baktığımız zaman Ermenilerle  bir dönem kardeş olmuşuz..Daha sonra Kardeş dediğimiz bağrımıza bastığımız bu insanların bazıları birilerinin oyununa gelerek bizi sırtımızdan vurmuştur…Hem bizimle gerçekten kardeş olan bize ihanet etmeyen Ermenileri hem de bizi…
Ermeni taşnakların 1915-1920 yılında yaptıklarını, Asala terör örgütünün diplomatlarımızı 1980’li yıllarda şehit etmelerini nasıl unuturuz…
1990-1992 yıllarında Azerbaycan topraklarının işgal edişini..Hocalı katliamını evlerini terk etmek zorunda kalan bir milyon Azerbaycan Türk’ünün dramını nasıl unuturuz ve Ermeni taşnaklara  nasıl kardeşim diyebilirim….
     Hele ben çadır kentlerde, tek gözlü yurt binalarında, tren vagonlarında yaşayan kaçkınların durumunu yakından gören, onların acılarını paylaşan günlerce o yaşam tarzının, anlatılanların Ermeni katliamının en iğrencini dinleyen ben..Günlerce rüyalarımdan beynimden çıkmayan gerçekleri bir kenara bırakıp  Ermenilere nasıl kardeşim diyebilirim….
     Rahmeti babaannemin ağlayarak anlattığı Ermeni zulmünü Erivan’ın Tepebaşı mahallesindeki Göy mescittin yanındaki evlerine düzenlenen Ermeni baskınını ve kaçış öykülerini unutup onlara nasıl kardeşim diyebilirim.?!
     Damarında Türk kanı akan Türk gibi düşünen Türk gibi yaşayan Azerbaycan Türk’ünün acısını acısı, sevincini sevinci bilen birisi, işgal edilen topraklardan çekilmeyen, döktükleri Türk kanının hesabını vermeyenlere nasıl kardeşim diyebilir:.!!??
     Eğer imzalanan protokolde İşgal edilen topraklardan çekilme şartı, Sözde soykırım iddialarından vaz geçme gibi maddeler olmadan anlaşma imzalanmışsa Azerbaycan küstürülmüş demektir. Azerbaycan kayıp edilmiş demektir. Azerbaycan kardeşliğini bitirenlere, Ermeni kardeşliği hayırlı olsun demekten başka geriye ne kalıyor ki..!!!
     Ermeni kardeşliğini..!! ilan edenler, Hocalı’da, Dağlık Karabağ’da, Nahcıvan’da, Laçın’da, Şuşa’da  şehit edilenlere bu dünyadan vaz geçtik öbür dünyada nasıl hesap verecekler…..!!

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.