Her zaman yazmışım Iğdır’a Iğdır’ı seven, işin ehli bürokratlar atanır. Ve Iğdır’da görev yaptıkları süre içinde de başarılı olurlar. Başarısız olanlarda var ama hassas noktalara gelenler hep başarılı olmuşlar ve terfi ederek en iyi yerlere atanmışlardır. Giderken de Iğdır sevdalısı olarak gitmişlerdir. Gönüllerinde hep Iğdır olmuştur. Tayinleri çıktığı için üzülenlerde olmuştur. İşte onlardan biride Sayım Emniyet Müdürümüz Mustafa Aydın olmuştur.
       Osmanlı İmparatorluğu'nu kuran Osman Bey'e ünlü İslam âlimi, Şeyh Edeb Âli öğüdünde şunları der. ”Oğul, insanlar vardır şafak vaktinde doğar, akşam ezanında ölürler.” Ve unutulup giderler …. Tıpkı Iğdır’a  bir hışımla gelip, bir hışımla gidenler ve sözlerinde durmayıp unutulanlar gibi…..
       Fakat unutulmayacak yüreği, sözü bir olan Iğdır’a atandığı günden beri başarılı çalışmaları ile her zaman göz dolduran gönüllerde yaşayacak bir Emniyet Müdürümüz daha olmuştur.Nasıl Yusuf Çalkavur müdürümüz unutulmamıştır yüreğimizde yer etmişse, Mustafa Aydın  müdürümüzde yüreğimizde yer ederek  aramızdan ayrılıyor.
      Başarısından dolayı Iğdır’dan tayini     Kahramanmaraş’a çıkan Sayın Müdürümüz Mustafa Aydın ‘a yeni görevinde başarılar diliyoruz.
      Görev süresince her zaman devletine, milletine, bayrağına bağlı olarak hiçbir ayrım yapmadan herkese eşit bir şekilde  yaklaşarak çalıştı. Iğdır’ın en zor günlerinde sorumluluğunu bilerek yapmaya çalıştı. Asli görevinin yanında Iğdır’ın yetiştirdiği ürünleri yurt dışına satılması için uğraş verdi.
    Polise taş atan çocuklara şefkatle yaklaşarak onları kazanmaya  çalıştı, aileleri ile görüştü. Devletin güçlü olduğunu her kesime hissettirdi. Halkla bütünleşti.Basın mensuplarına gereken değeri vererek Iğdır için neler yapılabilir tartıştı…
    Iğdır'ın huzuru için verdiği mücadeleyi iyi bilenlerdeniz ..Soğukkanlı tavrı, olaylara bakış tarzı ,tecrübesi ile Iğdır'ı büyük sıkıntılardan kurtarmıştır.Olaylar olmadan olayları önlemiştir.
Sayın Müdürüm sizi fazla anlatmaya gerek yok bence Iğdırlı sizi iyi tanıyor. Unutmayın sizinde Iğdır tarihinde yeriniz olacaktır…
    Çok şanslısınız “UNUTMAYAN UNUTULMAYANLAR“ kısmında yer aldınız. burada sevgi ile özlemle anılacaksınız…
    Burada kimler mi var diye merak ediyorsanız birkaç tanesinin adını yazayım..        Vali Şemsettin Uzun, Paşa Abdulkadir Eryılmaz, Musa Avsever, Levent Çolak, Ahmet Can Çevik, Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, Vali yardımcısı Erkan Toprak, Mithat Gözen vb. gibi Iğdır’ı karşılıksız sevenler….
    Bu listenin içine girmek kolayda değil ama siz dik duruşunuzla, başarınızla, samimiyetinizle, dostluğunuzla bunu başardınız.
Yolunuz açık başarınız daim olsun.

  1. A.KADİR ERYILMAZ 2015-04-08 12:01:57

    Serdarcığım,internette kullanıcı özürüm var,arama bulma gibi becerilerim çok az.Bugün tesadüfen yazın gördüm,hakkımdaki güzel yorumun için teşekkür ederim.Sizleri özledim,sana ve tüm doslara selam ve sevgiler.tlf:05336026298

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.