Serdar ÜNSAL ÖKSÜZ TÜRK"LÜĞÜM.
Tarih : 2010-05-12
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSALSon yıllarda Iğdır’ımız da güzel gelişmeler oluyor. Konferanslar düzenleniyor. Bilim adamları gelip konuşmalar yapıyor. İnsanlar bilgileniyor. Özellikle üniversitenin açılışı ile bu konferans ve toplantılar arttı.
        Üniversitenin yanında dernekler toplantılar yapıyor. Yapılan bu toplantılara baktığımızda genelde dini konuların ağırlıkta olduğunu görüyoruz.  Dini konularda konferans vermek halkı aydınlatmak hele hele hurafelerden uzak bilimsel açıdan İslamiyet’i Kuran_ ı Kerimi halka anlatmak kadar güzel bir şey olamaz.Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
        Yalnız dikkatimi çeken bir konu var. Nedense verilen konferanslarda Türklük konusu yok denecek kadar az….    Ziya Zakir Acar beyin bir “ Hocalı faciasını”anma toplantısı dışında Türklükle ilgili bir toplantı konferansı yok gibi…
        Güzel dinimizi, kitabımızı öğrenirken Türklüğümüzü de öğrenmemiz gerektiğine inanıyorum…Biz kimiz, neyiz, Türk denince  akla ne gelir..Bunları da gençlere anlatmak gerekir ki, dış güçlerin ayrılık tohumlarına gençlerimiz kapılmasın, Türklüğün ulu bir çınar dallarının yapraklarının da Türklüğün kolları Türkmen, Laz, Çerkez, Kürt, Avşar, Turan, Azeri olduklarını da anlatalım..
        Kısacası halkımızı Türklük gurur ve şuuru İslam Ahlak ve fazileti ile yoğuralım.
        Bir dini toplantı olunca salonu yüzlerce insan dolduruyorsa, Bir Türklükle ilgili toplantıda neden az sayıda insan toplantıya geliyor. diye insan sormadan edemiyor…Yoksa milli duygularımız kayıp mı oluyor.? Kayıp oluyorsa diyeceğiz tek söz var “Eyvah Türklüğüm.”
        Bir yazarın yazdığı bir yazı ile sizleri baş başa bırakıyorum.. Yüreği ALLAH ve VATAN aşkıyla yanan,
TÜRK"LÜĞÜ onur sayan Yüce TÜRK Milletine
Biz ne işbirlikçi yobazlığın kirlettiği sağcılık, ne de vatansız komünistlerin kirlettiği solculuk tanımlamasının içine gireriz.
Biz Türkçüyüz, sağ veya sol değil dışarıdan gelen hiçbir fikre tenezzül etmeyecek kadar şuurlu olduğuna inandığımız
Türk milletinin tek gerçek merkezindeyiz.
Doğrudan doğruya TÜRK MİLLİYETÇİSİYİZ-
Saraylarda süremem, dağlarda sürdüğümü.
Bin CiHAN"a değişmem, şu öksüz TÜRK"LÜĞÜMÜ.
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed
Vazifeyi ihmale sürükleyen merhamet vatana ihanettir. M.K.Atatürk
Yaşam: Ölümü hak etmektir.
NE MUTLU TÜRK’ÜM DiYENE

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası