Geçenler de gazetelere bir haber düştü Ermeniler Ağrı dağının zirvesine çıkarak Ermeni bayrağı dikmişler diye..
     Ermeni dağcılar yaptıkları açıklamada Dağa çıkış yeri olarak ta Doğubeyazıt ilçesi olduğundan bahsederek bu bölgeden Ağrı dağına para vererek çıktıklarını belirtmişlerdir.
     Bu açıklamaya göre ,Ağrı dağına çıkmak isteyen Ermeniler  para karşılığı birilerini satın alıp izinsiz olarak çıkış yapmışlar zirvede çektirdikleri fotoğraf ile de propagandalarını yapmışlardır.
     Ermenilerin bu hareketi tepkiye neden olurken konuyla ilgili soruşturma açıldığı belirtilmiştir.
     Şimdi yetkililere düşen görev Ermenileri izinleri olmadığı halde para karşılığı Ağrı dağına çıkaran kişileri bulmaları cezalandırmalarıdır.Bir kaç yıl öncede Ermeniler Amerikalı turistiz diye gelip aynı rotadan dağa tırmanmıştı. Ermeniler bu seferde aynı işi yapmışlardır.
     3-4 yıl önceydi Korhan yaylasın da ki bir etkinlikten dönerken 3 Ermeni 2 Doğubeyazıtlı Türk korhana gelmişti. Ermeniler bazı tarihi kalıntılarda inceleme yaparken gördük röportaj yapmak istedik yanaşmayıp kaçtılar dağa tırmandıkları yüzlerindeki güneş yanığından belliydi.
     Şimdi insanın aklına geliyor Ermeni dağcılar Iğdır ‘a niye gelip Ağrı dağına tırmanmak istemiyorlar da ilada Doğubeyazıt ilçesi tarafını tercih ediyorlar bunu çözmek lazım..
    Oradaki yetkililerde bu konuya el atmalı kaçak tırmanışları önlemelidirler. Her şey para değildir. Ağrı dağı turizme açılsın da izinle olsun art niyetli Ermenilerin siyasi emellerine alet olması.
     Kulakları çınlasın eski valimiz sayın Şemsettin Uzun”Türkiye’den toprak talebinde bulunan Ağrı dağında gözü olan Ermenilere şöyle selenmişti:”Ermenilere verilecek bir çakıl taşımız bile yoktur”
    Yine Eczacı ağabeyimiz Nazım Karadağ bir anısını anlatırken şöyle demişti:”Protokol için bir gurup Ermeni yetkili gelmişti. Iğdır’ı gezdirdik. Yemek yedirdik. Taksi ile gezerken yetkili bir Ermeni subayı bizi Ağrı dağının eteğine götürün oradan bir parça taş alıp Erivan’a götürelim bir arkadaşım istedi babasının mezarına koyacak  demiştir. Tabi Nazım bey ve Nevzat Sucu beyler buna büyük tepki göstererek misafir Ermenileri valiliğe getirerek yetkililere  teslim etmişlerdir.
     Bunun için yıllardır Ağrı dağında gözü olan Ermenilere para karşılığı hizmet etmeyelim her şeyin bir kuralı vardır gerekli izni alır çıkarlar.Yoksa kaçak olarak çıkacaksın sonrada bunu gazetelerde yazacaksın olmaz.
     Yetkililer Ermenileri izinsiz olarak Ağrı dağına çıkaran kişileri bulup hesabını sormalıdır.Gerekirse o bölgeden çıkışları bir süreliğine askıya almalıdırlar ki bir daha aynı hatayı yapmasınlar.

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası