Oradaki yetkililerde bu konuya el atmalı kaçak tırmanışları önlemelidirler. Her şey para değildir. Ağrı dağı turizme açılsın da izinle olsun art niyetli Ermenilerin siyasi emellerine alet olmasın.
     Kulakları çınlasın eski valimiz sayın Şemsettin Uzun, Türkiye’den toprak talebinde bulunan Ağrı dağında gözü olan Ermenilere şöyle seslenmişti: ”Ermenilere verilecek bir çakıl taşımız bile yoktur”
     Yine Eczacı ağabeyimiz Nazım Karadağ bir anısını anlatırken şöyle demişti: ”Protokol için bir gurup Ermeni yetkili gelmişti. Iğdır’ı gezdirdik. Yemek yedirdik. Taksi ile gezerken yetkili bir Ermeni subayı bizi Ağrı dağının eteğine götürün oradan bir parça taş alıp Erivan’a götürelim bir arkadaşım istedi babasının mezarına koyacak  demiştir. Tabi Nazım bey ve Nevzat Sucu beyler buna büyük tepki göstererek misafir Ermenileri Valiliğe getirerek yetkililere  teslim etmişlerdir.
       Bunun için yıllardır Ağrı dağında gözü olan Ermenilere para karşılığı hizmet etmeyelim, her şeyin bir kuralı vardır gerekli izni alır çıkarlar. Yoksa kaçak olarak çıkacaksın sonrada bunu gazetelerde yazacaksın olmaz.
       Yetkililer, Ermenileri izinsiz olarak Ağrı dağına çıkaran kişileri bulup hesabını sormalıdır. Gerekirse o bölgeden çıkışları bir süreliğine askıya almalıdırlar ki bir daha aynı hatayı yapmasınlar.

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.