Serdar ÜNSAL SİNAN OGAN'LA GURUR DUYMAK..
Tarih : 2010-08-20
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSAL    Her zaman demişim imkan ve fırsat verseler  Iğdır'ımızdan çok değerli yetenekli insanlar çıkar ve Türkiye’de isim yapar. Siyaset yapar.
    Ama nedense birileri tırnaklarıyla kazarak geldikleri mevkileri birilerinin kıskançlığı sonucu kayıp etmek zorunda kalır.
    Geçmişte bir yazı yazmış “bir Iğdırlı az iki Iğdırlı çok” demiştim. O zaman yaşanan siyasi gelişmelere dayanarak yazmıştım. Ankara’da belli kurumlarda mevki sahibi olan Iğdır sevdalısı Nesip Kesmen ve İsmail Sonbahar, Türker Aytan gibi insanlar bir hiç uğruna görevlerinden alınmışlardı. Yerine ise başka şehirden birileri atanmıştı….
    Hâlbuki o makamda olan bir Iğdırlı müdür Iğdırlı olanlara hizmet ediyor işlerine yardımcı oluyordu.
    Geçmişe dönüp baktığımız zaman siyasilerden hemşerisini kuruyup kollayan İktidar da olmadığı halde belli mevkilere getiren siyasetçi olarak bir Yücel Artantaş’ı ve İlhan Aküzum’ü görürüz.
     Ankara’da yaşayan birbirinden değerli bürokrat gençlerimiz büyüklerimiz vardır. Bunların hepsinin yüreği Iğdır için çarpar Iğdır için atar. Çoğunlukla Azerbaycan sevdalısıdırlar. İşte onlardan biri de  gurur duyduğum değerli öğrencim Sinan Ogan’dır.
    Sinan Ogan hiçbir siyasete bulaşmadan hiçbir siyasetçinin yardımı olmadan bugünkü mevki ve makamına gelen gençlerimizden biridir.
    Yaptığı çalışmalarla her alanda Iğdır’ın, Azerbaycan’ın sesi olmuştur. Türksam başkanlığı en son kurduğu Türkiye Azerbaycan derneği ile  her gün televizyonlarda Iğdır’ı Azerbaycan’ı anlatmakta Türkiye gündemine ilişkin yorumlar yaparak kamuoyunu aydınlatmaktadır. Tv programların da tartıştığı siyasetçi ve gazetecilerin fikirlerini çürüterek onların gerçeği görmelerini sağlıyor diyebiliriz…
     Genç yaşına rağmen nice kurt politikacı ve düşünürle, aydınla, fikir adamıyla dişe diş mücadele ettiğini görmekteyiz ve Sinan Ogan hemşerimizle gurur duymaktayız.
      Gönül isterdi ki Sinan Ogan gibi fikir alanında kendini yetiştirmiş Televizyon programlarına çıkan tartışma programlarının Türkiye gündeminde fikir ve görüşlerine baş vurulan bir 10 kişi daha olsaydı. Belki Iğdır şu anda farklı yerde olurdu.
     Sevgili öğrencim Sinan bey, seninle gurur duyuyorum ve seni daha güzel daha iyi yerlerde görmeyi diliyorum…
      Hep Iğdır’ın, Azerbaycan’ın Türk ordusunun, Türk Milletinin, Türk vatanının, Türk bayrağının,  Türk dünyasının konuşan dili, sesi ol…Yolun açık, başın dik, zihnin açık olsun..

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.