Serdar ÜNSAL IĞDIR AJANLAR ŞEHRİ Mİ OLUYOR!!!?
Tarih : 2011-01-01
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSAL    Üç ülkeye sınır İpek yolu güzergahında olan güzel şehrimiz Ajanların gezip dolaştığı insanların kafalarının karıştırıldığı bir il mi oluyor!!!?
       Gün geçtikçe göç alan son iki yıl içinde 5 bine yakın insanın göç edip gelip Iğdır’a yerleştiği ve 1000’den fazla Iğdır’lı olmayanların arsa, tarla ,ev alarak yaşamaya başladığı bir şehir olmaya doğru giderken maalesef emperyalist devletlerin ajanlarının da gazeteci akdemiysen kimliği altında Iğdır’da dolaştıklarını görmekte mümkün oluyor.
       Geçen yıl Iğdır’a gelen ve benimle de bir röportaj yapan kendisini bir Fransız üniversitesinde akdemiysen olarak tanıtan şahsın sordukları sorularla insanın kafasında soru işaretleri oluşturduğuna şahit oldum. Sözde akdemiysen olan şahıs bir sorusun da” Iğdır belediyesini Kürtler kazandılar sizlere baskı yapıyorlar mı? Siz Caferi mezhebindensiniz Azeri Türklerindensiniz Sünnilerden baskı görüyor musunuz? İbadetlerinizi rahat yapıyor musunuz? Gibi kafa karıştıran sorular sordu gereken cevabı aldı ve en sonunda siz galiba bir akademisyen değil bir ajansınız kafa karıştıran sorular sorarak insanları ayrıştırıyor sunuz ”dedim .Gülerek olabilir dedi…
       Bu senede televizyoncu olduklarını belirten belgesel çekiyoruz adıyla Iğdır’da bir aydır dolaşan bilmem kimlerin finans ettiği yabancı uyruklu şahıslar  özellikle Kürt kökenli vatandaşların yaşadığı mahallelerde yaptıkları röportajda kafa karıştırıcı ayrıştırıcı sorularla “gazetecilik!!! “görevlerini yapıyorlar...!!!!
       Bir mahallede bir Kürt gence ,”senin Azeri Türk’ü arkadaşın var mı? Sana okulda baskı yapıyorlar mı? Kavga ediyor musunuz? Sonra da Kürtlerde düğün gelenekleri nelerdir tarzında sorular sorarak insanları ayrıştırmaya çalışıyorlar. Bu Kürt genci de “benim okulda çok Azeri Türk’ü arkadaşım var kavgada etmiyoruz. çok iyi anlaşıyoruz diye cevap vermiştir.
       İşte yıllardır Iğdır’da kardeşçe yaşayan kız alıp kız veren, akraba, kirve olan Azeri Türkleri ile Kürtler asla bu tür ayrıştırıcı oyunlara gelmeyecektir.Gelmemelidir de …
       Sadece seçimlerde birilerinin kışkırtmasıyla farklı partilere oy verenler seçimden sonra yine bir araya gelerek ticaret yapıyorlar. Dostluklarını sürdürüyorlar. Zaten gelecek seçimde Mehmet Nuri Güneş’e oy vereceğim diyen belediye işçileri de yok değil.(geçen yıl konuştuğum bir işçi) Gerekçe olarak ta “Maaşımızı tam zamanında alıyoruz bize insan gibi davranıyor. Hiç olmasa hakaret ve küfür etmiyor”diyorlar.
       Sözün özü, yabancı ajanların arada bir uğrayarak yıllardır bir arada yaşan Azeri Türkleri ile Kürtleri birbirine düşürmeye yönelik provokasyonlarına müsaade etmeyelim. oyunlara gelmeyelim….Huzur içinde birlik içinde yaşayıp gidelim.….

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.