Araştırmacı, Yazar Ziya Zakir ACAR’ın “Her Yönüyle Iğdır” kitabının genişletilmiş ikinci baskısı çıktı.
Kitabı elinize aldığınızda sanki bir ansiklopedi konumunda birci kuşe kâğıda basılı bir el emeği göz nuru olduğunu görürsünüz.
Her Iğdırlının başucunda bulunması gereken bir kaynak kitabıdır. Her Yönüyle Iğdır kitabında Iğdır’a ait her türlü bilgiler mevcuttur. Kitap görsel olarak çok kaliteli bir kitap olmasının yanında içerik olarak da çok kalitelidir. Yeni çekilmiş fotoğraflarla süslenmiş olan kitaptaki bilgiler güncellenerek aktarılmıştır. Iğdır’ı tanımayanlar bu kitabı okuduğunda Iğdır’la ilgili bilgilere sahip olurlar.
Yıllardır Iğdır’da görev yapmanın avantajlarını kullanarak Iğdır’ın dağını, taşını  bizzat gezerek oraları görüntüleyerek ve yazarak  Iğdır’ımızı her fırsatta tanıtmayı bir görev olarak bilmiştir. Iğdır’ı tanıtmak uğruna bilgi ve belgelerini herkesle paylaşmıştır.
Ziya Zakir Acar bey , Kıt imkânlarla yayınladığı kitaplarla Iğdırlıları bilgilendirmiştir. Ulusal basında Iğdır’ı güzelliklerini sergilemiştir. Kültür ve Turizm Müdürlüğü yaptığı dönemlerde Iğdır’ın tarihi eserlerini tescillemiş, koruma altına almış ve Ağrı Dağına Iğdır tarafından tırmanışı yaygınlaştırmak için turizm şirketlerini Iğdır’da toplamış ve tırmanışları sağlamıştır.
Bir Iğdır sevdalısı olan Ziya Zakir Acar beyi,  Iğdır ‘da organize edilen festivallerde en önde onu gördük. Sosyal ve kültürel etkinlerde hep onu gördük. Iğdır üzerine yazdığı 12 kitapta en güzel şekilde Iğdır’ı tanıttı. Zaman zaman Iğdır’a ait fotoğraflardan oluşan sergiler açtı. Kısacası Iğdır’la bütünleşti.
Ziya Zakir ACAR’ın  “Her Yönüyle Iğdır” kitabı her evde bulunması gereken bir kaynaktır. Kaynağın herkes tarafından temin edilmesi gereğini düşünüyoruz. Okullarımızın kütüphanelerine konulması gereken bir kaynak olduğu inancındayız.
Buradan sayın Valimiz Amir Çiçek beye, belediye başkan vekili Hüseyin Malk beye, Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Kamil Aslan beye,Eczacılar odası başkanı Nazım Karadağ bey, İl özel idaresi genel sekreteri Ferhat Akkuş beye Kültür müdür vekili Osman Engindeniz beye, Esnaf odaları ve Şoförler otomobilciler derneği başkanı Selahattin Artantaş bey, ilçe belediye başkanları Ziyat Ali Deli Delikataş,  Ahmet Sait Türkan, Hanım Turan’a  Milli eğitim Müdürü Bekir Aksoy beye , siyasi parti başkanlarına sesleniyorum Araştırmacı, Yazar Ziya Zakir ACAR’ın “Her Yönüyle Iğdır” kitabına destek veriniz . Alacağınız kitaplarla yazarımızın daha güzel eserler çalışmalar yapmasına neden olacaksınız aynı zamanda kitabı İlimize gelen misafirlere verdiğinizde Iğdır’ımızı tanıtmış olacaksınız. Önümüz seçim ilimize Bakanlar, milletvekilleri gelecek sizleri ziyarette bu kitabı hediye olarak verebilirsiniz..Ziya beye ve kitabına destek olup sahip çıkalım…     Ziya bey, bu güzel çalışma için eline zihnine sağlık diyorum başarıların daim olsun.

  1. yenerol 2011-02-03 20:35:12

    serdar bey yıllardır çeşitli yöneticilerin faaliyetleri hakkında yazılar yazar.valiler,emniyet müdürleri,kurum amirleri v.s..hocamız bir gün de bi eleştirel yazı yazsa da gazeteci olduğunu hatırlasak...

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.